УКРМАРК для бібліографічних записів
короткий опис: Поле містить інформацію про характеристики типу та розміру електронного ресурсу.
обов’язковість поля: НІ (ОБОВ’ЯЗКОВЕ для електронних ресурсів)
повторюваність поля: ТАК (ПОВТОРЮЄТЬСЯ, коли в одному запису наводяться характеристики більш ніж одного електронного ресурсу.)
індикатор 1 –значення індикатора:
„ “ – пробіл (не визначено)
індикатор 2 –значення індикатора:
„ “ – пробіл (не визначено)примітки до змісту поля: Поле відповідає Області ISBD(ER) Тип та розмір ресурсу. Кожне значення розміру наводиться в круглих дужках після визначення типу ресурсу. Кількість файлів, з яких складаються дані чи програми, записується арабськими цифрами. Після наведеної кількості файлів через двокрапку з пробілом („: “) записуються подальші відомості про розмір Для даних може надводитися кількість записів та/або байт. Для програм може наводитися кількість операторів (команд) та/або байт. У запису на електронний ресурс, який складається з декількох частин, для кожної з них можуть наводитися кількість записів та/або байтів або кількість операторів (команд) та/або байтів. Кількісні характеристики ресурсу можуть бути наведені приблизно (приклад 5).
Взаємопов’язане поле 135 – Поле кодованих даних: електронні ресурси
Поле містить кодовані дані, пов’язані з електронними ресурсами.Підполя
підполе a – Визначення типу та розміру електронного ресурсу. |fre>пояснення до підполя: Підполе містить відомості, які характеризують тип та розмір електронного ресурсу.
Визначення електронного ресурсу ідентифікує тип (вмісту) файлу(ів), що складають електронний ресурс, і наводиться мовою бібліографічного запису або мовою каталогізації. Визначення типу електронного ресурсу є обов’язковим.
Розмір електронного ресурсу — це кількость файлів, з яких складаються дані чи програми. За необхідністю можуть додаватися інші характеристики розміру. Специфічні терміни розмірів файлів наводяться мовою каталогізації. Розмір файлів є факультативним.обов’язковість підполя: НІ
повторюваність підполя: НІ (НЕ ПОВТОРЮЄТЬСЯ)
приклад 1: 230 ##$aКомп’ютерні дані
приклад 2: 230 ##$aКомп’ютерна програма (1 файл: 1958 операторів)
приклад 3: 230 ##$aКомп’ютерні дані (5 файлів) та програми (15 файлів)
приклад 5: 230 ##$aКомп’ютерна програма (2 файли: близько 650 операторів кожний)