Відкрити головне меню

unimarc.org.ua β

Зміни

Auth / Маркер запису

67 байтів вилучено, 16:38, 14 червня 2018
Елементи даних фіксованої довжини
:(1) Довжина запису (позиції символів 0-4):
Довжина запису – кількість символів в запису, включаючи маркер запису, довідник, поля змінної довжини, роздільник запису. Виражається десятковим числом з п’яти цифр, які при необхідності вирівнюються вправо початковими нулями (не 546, а 00546). Визначається автоматично, коли запис цілком сформовано для обміну.
:(2) Статус запису (позиція символу 5):
Один символ, який визначає статус обробки запису. Використовуються наступні коди, що визначають статус обробки запису.
n ­ новий запис ЗаписВикористовуються наступні коди, підготовлений для використання в бібліографуючій установі-створювачі що визначають статус обробки запису або для обміну.
* n ­ новий запис Запис, підготовлений для використання в бібліографуючій установі-створювачі запису або для обміну. * d ­ вилучений запис
Запис, який бере участь в обміні для зазначення, що інший запис (авторитетний/нормативний, посилальній або довідковий запис), котрий має відповідний контрольний номер, не дійсний. Для авторитетного/ нормативного запису це значить наступне: запис вилучений із файлу у зв’язку з тим, що заголовок записаний у полі блока 2--, вирішено у подальшому не використовувати – замість нього вирішено використовувати інший заголовок (заголовки), новий або вже існуючий в системі, для котрого існував або створюється окремий авторитетний/нормативний запис. Заголовок вилученого запису може включатися в поля блока 4-- до запису (записи) для заголовка (заголовків), котрі вирішено використовувати замість вилученого. Запис може містити тільки маркер, довідник і поле 001 (контрольний номер запису) або може містити всі поля запису. У всякому випадку поле 835 “Інформація про вилучений заголовок” може використовуватися для пояснення причини вилучення запису.
* c ­ відкоректований запис
Запис, який бере участь в обміні для зазначення, що даний запис має замінити інший, який має відповідний контрольний номер. Запис вводить додатково та (або) заміняє, та (або) вилучає деякі елементи даних у раніше введеному записі. При цьому маються на увазі будь які виправлення - будь-яка редакція будь-якого поля запису (відповідно змінюється ідентифікатор версії в полі 005). Виправлення можуть бути пов’язані або не пов’язані із зміною рівня кодування з часткового на повний запис.
:(3) Коди застосування (позиції символів 6-9):
Коди в позиціях 6-9 визначаються не стандартом ISO 2709, а особливостями конкретного застосування формату.
* (а) Тип запису (позиція символу 6)
Використовуються наступні коди, що визначають тип запису: ** x = авторитетний/нормативний запис ** y = посилальний запис ** z = довідковий запис
* (б) Не визначено (позиції символів 7-9). Три пробіли (###).
:(4) Довжина індикатора (позиція символу 10):
Одна десяткова цифра, що задає довжину індикатора. Є величиною сталою для даного формата має значення 2.
:(5) Довжина ідентифікатора підполя (позиція символу 11):
Одна десяткова цифра, що задає довжину ідентифікатора підполя, прикладом, ’$а’. Є величиною сталою для даного формату має значення 2.
:(6) Базова адреса даних (позиції символів 12-16):
П’ять десяткових цифр, які вирівнюються вправо початковими нулями (не 546, а 00546) та вказують початкову символьну позицію першого поля даних відносно початку запису. Це число включає загальну кількість символів в маркері та довіднику запису, включаючи роздільник поля в кінці довідника. В довіднику початкова позиція символів для кожного поля задається відносно першого символу першого поля даних, котре є полем 001, а не від початку запису. Генерується системою.
:(7) Додаткове визначення запису (позиції символів 17-19):
Три позиції символів, які містять коди для надання додаткових відомостей, необхідних при опрацюванні запису:
* (а) Рівень кодування (позиція символу 17)
Односимвольний код, що вказує ступінь повноти машиночитаного запису.
* # (пробіл) = повний запис
Запис містить всі необхідні дані, включаючи посилання, правила їх формування та примітки (якщо правила формування посилань та приміток необхідні). Запис підготовлений для використання в бібліографуючій установі або для обміну. В запису заповнені всі поля і підполя зі статусом обов’язковий та умовнообов’язковий.
* 3 = частковий
Запис містить не всі дані, оскільки не виконана необхідна довідкова робота і після її виконання, у випадку необхідності, можуть бути доповнені посилання “див.” і “див. також” та довідкові примітки.
:Примітки:
:(1) Рівень кодування не пов’язаний з кодом статусу заголовка (100/8). І повний, і частковий запис можу містити в полі блока 2-- як нормативний заголовок (код статусу а – нормативний), так і заголовок попередній (код статусу с – попередній), тобто заголовок, що не прийнятий як нормативний і може бути переглянутий. Розбіжність між повним та частковим записами пов’язана з тим, наскільки повно представлена необхідна інформація, пов’язана із заголовком.
:(8) План довідника (позиції символів 20-23).
*(а) Довжина компонента “Довжина поля” кожної статті довідника (позиція символу 20).
Одна десяткова цифра. Значення – 4.
*(б) Довжина компонента “позиція початкового символу” кожної статті довідника (позиція символу 20).
Одна десяткова цифра. Значення – 5.
(в) Не визначено (позиції символів 22-23). Два пробілу (##).