Auth / Довідник

Матеріал з unimarc.org.ua
Перейти до: навігація, пошук

Довідник

Визначення

Довідник включається в запис безпосередньо після маркера, починаючи з позиції символу 24. Довідник запису складається з набору елементів даних фіксованої довжини — статей довідника. Кожна стаття довідника визначає одне поле (в разі повторних полів — одне входження поля) записи. Статті довідника формуються відповідно до стандарту ISO 2709 і складаються з трьох компонентів: мітка поля (3 символи), довжина поля (4 символи), позиція початкового символу (5 символів).

Довідник закінчується роздільником поля IS2 по ISO 646 (1/14 в 7-ми-бітній кодовій таблиці). Інші символи в статті довідника не допускаються.

Статті довідника впорядковані в порядку зростання мітки поля. Рекомендується при упорядкуванні використовувати, де це можливо, мітку цілком. Для самих полів даних визначення порядку не є необхідним, так як їх положення повністю визначається через довідник.

Наявність

Обов'язкове.

Не повторюється.

Мітка, індикатори та підполя

Мітка, індикатори та підполя відсутні.

Компоненти статті довідника

Довідник:

1-ша стаття довідника 2-а стаття Інші статті
Мітка поля Довжина поля Позиція початкового символу ............... @

@ — Роздільник поля

(1) Мітка поля (позиції 0-2)

Мітка поля — три послідовних символи, що ідентифікують поле.

(2) Довжина поля (позиції 3-6)

Чотири цифри, що вказують довжину поля, що визначається цією статтею довідника. Довжина поля визначається з урахуванням індикаторів, ідентифікаторів підполів, даних, роздільника поля. У разі, якщо довжина поля менша чотирьох цифр, довжина поля вирівнюється вправо з додаванням передуючих нулів.

(3) Позиція початкового символу (позиції 7-11)

П'ять цифр, що визначають позицію першого символу поля, що визначається цією статтею довідника, щодо базової адреси даних (маркер, позиції 12-16). У разі, якщо позиція початкового символу менша п'яти цифр, позиція початкового символу вирівнюється вправо з додаванням передуючих нулів.

Див. також