УКРМАРК для бібліографічних записів
поле 012 — Ідентифікатор фінґерпринту


підполе 5 – Організація, якої стосується поле ідентифікатора фінґерпринту |fre> |eng>

пояснення до підполя: Кодована форма назви організації, до якої додається поле ідентифікатора фінґерпринту. Доки не існує міжнародно визнаних кодів організацій, рекомендовано застосовувати „USMARC Code List for Organizations“, який містить більшість бібліотечних агенцій (у тому числі й неамериканських)[Якщо організація не входить до переліку, може бути використано її національний код або повну назву.]. Якщо організація має понад один примірник, у підполі після двокрапки необхідно зазначати шифр зберігання (shelfmarc).

обов’язковість підполя: ТАК (ОБОВ’ЯЗКОВЕ ЗА НАЯВНОСТІ ДАНИХ)

повторюваність підполя: НІ (НЕ ПОВТОРЮЄТЬСЯ)

взаємопов’язані поля: СПІВВІДНЕСЕНІ П/ПП: 301$a

приклад 1: 012 ##$aocon humi nche covn 3MDLXXX$2fei$5CiZaNSB: RII-F-8є-307
Фінґерпринт для книги „Opera di Marco Marulo da. Spalato Circa L`Institutione, del buono e beato vivere. In Venetia, 1580.“
Фінґерпринт був узятий з екземпляра Національної Університетської Бібліотеки в Загребі (Nacionalna i sveucilisna biblioteka,
Zagreb), шифр RII-F-8?-307, сконструйований за правилами : Fingerprints = Empreintes = Impronte.

приклад 2: 012 ##$a165512-al*2dol:a2*6m $-blA r:b2 2E7 $quid$2sten$5NeHKB
Фінґерпринт для книги: Erasmus` Colloqvia. Amsterlodami, 1655.
Фінґерпринт був узятий з екземпляра Королівської Бібліотеки. (Koninklijke Bibliothek), Den Haag, сконструйований за правилами системи, розробленої для каталога скорочених заголовків (Нідерланди). Знаки долара в „m$“ та „$quid$“ є частиною фінгерпринта, а не першими символами ідентифікаторів.

Creative Commons License