Відкрити головне меню

unimarc.org.ua β

БД УКРМАРК

Представлення формату УКРМАРК у машиночитній формі спонукало створення першого експериментального електронного каталогу ЛННБ ім В.Стефаника, назви полів/підполів використовувалися для пояснення значень біб-записів (приклад архівних сторінок: [1], [2]). Описові структури формату УКРМАРК для бібліографічних записів було зконвертовано у XML-подібну БД згідно рекомендаціям проекту BookMARC, створеним на замовлення ІФЛА Національною бібліотекою Португалії. Проект BookMARC для машиночитних варіантів посібників UNIMARC/MARC21 передбачає різноманітне використання: створення засобів автоматичної перевірки біб-записів, підказок й довідкової системи для АБІС а також підготовки друкованих чи електронних варіантів посібників MARC-форматів.

БД УКРМАРК для бібліографічних записів зберігається у відкритому доступі на веб-сайті http://unimarc.org.ua. На додаток до матеріалів проекту УКРМАРК внесена значна кількість прикладів, додаються описи нових полів й підполів з офіційних доповнень UNIMARC. На основі цієї БД автоматично генерується довідка щодо полів/підполів УКРМАРК-у за шаблонами http://unimarc.org.ua/поле/, http://unimarc.org.ua/поле/підполе/.

У 2013 році розпочата робота над утворенням відповідних БД для форматів УКРМАРК для авторитетних/нормативних записів, УКРМАРК для класифікаційних записів та УКРМАРК для записів про зберігання.

Подальший переклад і адаптація форматів UNIMARC потребує створення постійно-діючого комітету/спільноти бібліотечних фахівців, які б відслідковували нові редакції й доповнення UNIMARC так і б вносили посильний вклад у розвиток цього міжнародного обмінного формату.

  1. Формат УКРМАРК для бібліографічних записів
  2. Формат УКРМАРК для авторитетних/нормативних записів*
  3. Формат УКРМАРК для класифікаційних записів*
  4. Формат УКРМАРК для записів про зберігання*

* у роботі

З 2018 р. БД УКРМАРК розміщена у репозитарії https://github.com/dubyk/unimarc.org.ua. Це дозволить спільно працювати над її вдосконаленням.