Відкрити головне меню

unimarc.org.ua β

Зміни

328 Примітки про дисертацію

14 347 байтів додано, 00:47, 5 липня 2018
нема опису редагування
==Визначення поля==
Поле містить примітки про дисертацію або автореферат дисертації. Може бути наведений перелік робіт, що послужили підставою для присудження наукового ступеня; відомості про нострифікацію дисертації; інші відомості, наприклад, найменування організації - місця виконання дисертації або організації - місця захисту дисертації, дата присудження наукового ступеня і т. д.
==Наявність==
 
Факультативне.
 
Повторюється.
 
==Індикатори==
 
Індикатор 1: пробіл (не визначено)
 
Індикатор 2: Індикатор структурованості примітки
 
:'''<nowiki>#</nowiki>''' - Нема інформації
 
:'''0''' - Примітка структуровано
 
:'''1''' - Примітка не структуроване
 
==Підполя==
 
===$а Текст примітки===
 
Обов'язкове, якщо примітка не структурована.
 
Не повторюється.
 
===$b Будь-які уточнення до дисертації або автореферату дисертації, крім тих, які мають бути надані у підполях $c, $d, $e, $t.===
 
Може бути, наприклад, наведений список основних робіт, за сукупністю яких було присуджено вчений ступінь, відомості про нострифікацію дисертації.
 
Факультативне
 
Не повторюється.
 
===$c Дисципліна, за якою захищена дисертація===
 
Факультативне
 
Не повторюється.
 
===$d Дата захисту і (або) дата затвердження дисертації (дата присудження наукового ступеня)===
 
Факультативне
 
Не повторюється.
 
===$e Найменування організації - місця виконання дисертації (для автореферату дисертації) або організації - місця захисту дисертації (для дисертації)===
 
Факультативне
 
Не повторюється.
 
===$t Назва та вихідні відомості іншого видання дисертації або автореферату дисертації===
 
Факультативне
 
Не повторюється.
 
===$z Текст, що випереджає примітка, присутнє в підполі $b, $c, $d, $e або $t===
 
Факультативне
 
Повторюється.
 
==Примітки про зміст поля==
 
Приведення приміток доцільно в разі, коли вони доповнюють, а не дублюють відомості про дисертації або авторефераті дисертації, відображені в полі 200.
 
Дані в поле записуються в довільній формі, скорочення не застосовуються.
 
Для введення приміток може бути використано тільки підполе $a або підполя $b, $c, $d, $e та $t, якщо необхідно.
 
Підполе $a може містити примітки будь-якого роду, наведені в довільному порядку.
 
Підполе $b використовується для введення будь-яких відомостей про дисертації або авторефераті дисертації, крім тих, які мають бути надані у підполях $c, $d, $e, $t, в разі, коли вибирається структурований спосіб приведення приміток в поле 328.
 
Дисципліна, по якій захищена дисертація, наводиться в підполі $c в разі, якщо дана інформація відсутня в запропонованому джерелі і не відображена в полі 200. В підполі $z може бути приведена константа «галузь знань». Більш докладні відомості про тему дисертації наводяться при необхідності в полі 330 Текст анотації або реферату. Підполе $c в основному використовується при описі дисертацій або авторефератів дисертацій, виданих в далекому зарубіжжі і оформлених без дотримання вимог, що пред'являються до даного виду документів в Україні та інших країнах - колишніх суб'єктів СРСР.
 
Дати наводяться в форматі ДД.ММ.РРРР. Перед кожною датою в підполі $d обов'язково наводиться відповідна константа: «захищена», «затверджена». Якщо наводяться дві дати, вони розділяються комою (,).
 
В підполі $e можуть бути приведені одночасно найменування організації - місця виконання дисертації і організації - місця захисту дисертації, якщо дана інформація відсутня в запропонованому джерелі і не відображена в полі 200. Найменування організації повинно передувати текстом, визначальним її роль.
 
Відомості про іншому виданні дисертації або автореферату дисертації наводяться в підполі $t, якщо запис на інше видання відсутній в ЕК. В підполі $z може бути приведена константа «інше видання дисертації (автореферату дисертації)». При наявності в ЕК такого запису краще зв'язати обидва записи за допомогою поля 488 і ввести примітка в полі 311.
 
В підполі $z у вільній формі вводиться пояснення, що передують текст примітки, наведеного в будь-якому з підполів $b, $c, $d, $e або $t. Підполе $z з конкретним терміном або фразою передує відповідному підпілля.
 
==Взаємопов'язані поля==
 
*101 Мова документа
:Відомості про мову тексту роботи, в традиційному описі приводяться в області приміток, наводяться в полі 101, як і для інших видів документів.
 
*105 Поле кодованих даних: текстові документи - монографічне
:Якщо документ є дисертацією або авторефератом дисертації, поле містить в одній з позицій $a/4-7 (коди форми змісту) значення «'''m'''» (дисертація / автореферат дисертації (оригінал)) або «'''v'''» (дисертація / автореферат дисертації (перероблені для відкритої публікації у вигляді монографії)).
 
*109 Поле кодованих даних: вид/характер текстових документів
:Якщо документ є дисертацією, поле містить в підполі $a значення «'''ab'''», якщо документ є авторефератом дисертації - значення «'''ac'''».
 
*488 Інші взаємозалежні документи
:Поле використовується для зв'язку бібліографічних записів на дисертацію й автореферат, а також записів на різні видання дисертації або автореферату дисертації.
 
*712 Найменування організації - вторинна відповідальність
:У записі на дисертацію вказується найменування організації - місця виконання дисертації, в запису на автореферат дисертації - найменування організації - місця захисту дисертації. Якщо при обробці кожного з цих документів є можливість виявити найменування обох організацій, бажано привести їх у кожного запису.
 
==Приклади==
 
Приклад 1:
 
:200 1#$aТенденции общественного развития и трансформация российского общества$eнаучный доклад на соискание научной степени доктора экономических наук (по совокупности работ)$eспециальность 08.00.01 Экономическая теория$fНикифоров Лев Васильевич$gРоссийская академия наук, Институт экономики
:328 #1$aОсновные монографии, по совокупности которых присуждена ученая степень: Смешанное общество. Российский вариант / Л. В. Никифоров, С. А. Хавина, И. А. Бродская и др. ; РАН, Институт экономики. – Москва : Наука, 1999; Социально-экономическая интеграция города и села : (содержание, цели, пути, условия) / отв. ред. Е. И. Капустин ; АН СССР, Институт экономики. – Москва : Наука, 1988; Отношения собственности: тенденции трансформации. – Москва, 2001.
 
Приклад 2:
 
:200 1#$aРедукция и редундантность как текстообразующие конституенты$eдиссертация на соискание степени доктора философии$e[кандидата филологических наук$eспециальность 10.02.04 Германские языки]$fНаталья Боровик$gДуйсбург-Эссенский университет
:328 #0$bДиссертация выполнена, защищена и ученая степень присуждена в Дуйсбург-Эссенском университете (Германия). 29.09.2010 ВАК РБ подтвердил эквивалентность ее ученой степени, присуждаемой в Республике Беларусь$dЗащищена 29.05.2006
 
Приклад 3:
 
:200 1#$aПаэма Адама Міцкевіча «Дзяды» і беларуская літаратура XIX – пачатку XX стагоддзя$eдысертацыя на атрыманне вучонай ступені кандыдата філалагічных навук$eспецыяльнасці 10.01.01 Беларуская літаратура, 10.01.03 Літаратура народаў краін замежжа (польская)$fМінскевіч Сяргей Леанідавіч$gнавуковы кіраўнік Мархель Уладзімір Іосіфавіч$gДНУ «Інстытут мовы і літаратуры ім. Я. Коласа і Я. Купалы Нацыянальнай акадэміі навук Беларусі»
:328 #0$dАбаронена 04.06.2010, зацверджана 27.10.2010$eМесца абароны: Беларускі дзяржаўны універсітэт
 
Приклад 4:
 
:200 1#$aЗакономерности функционирования популяций водных беспозвоночных при непропорционально-проточном культивировании$eавтореферат диссертации на соискание ученой степени доктора биологических наук по совокупности работ$eспециальность 03.00.18 Гидробиология$fКокова Валентина Егоровна$gАН Беларуси, Институт зоологии
:328 #0$dЗащищена 24.11.1992$eРабота выполнена в Институте физики СО РАН и Институте биофизики СО РАН
 
Приклад 5:
 
:200 1#$aIn the shadows of Poland and Russia$ethe Grand Duchy of Lithuania and Sweden in the European crisis of the mid-17th century$fAndrej Kotljarchuk
:210 ##$aHuddinge$cSödertörns högskola$d2006
:215 ##$axiv, 347 с.
:225 1#$aSödertörn doctoral dissertations$x1652-7399$v4
:328 #0$zГаліна ведаў:$cГісторыя$zІншыя публікацыі дысертацыі:$tУ ценю Польшчы і Расеі : Вялікае Княства Літоўскае і Швэцыя ў часе эўрапейскага крызісу сярэдзіны XVII ст. / Андрэй Катлярчук. – Менск, 2010. – 305 с.; У ценю Польшчы і Расеі : Вялікае Княства Літоўскае і Швэцыя ў часе эўрапейскага крызісу сярэдзіны XVII ст. / Андрэй Катлярчук // Arche. 2008. № 7/8.
== Див. також ==