Відкрити головне меню

unimarc.org.ua β

Зміни

нема опису редагування
== Визначення поля ==
Поле містить інформацію про порядок, у якому елементи мають розташовуватися при синтезі класифікаційного індексу. Воно також надає класифікатору інструкції щодо порядку надання переваги для класифікації різних аспектів теми.
 
Поле містить інформацію про порядок приведення елементів при побудові синтезованого (складного) класифікаційного індексу, а також інструкції для індексатора про порядок переваги елементів при відображенні в індексі різних аспектів теми, якщо при побудові індексу різні характеристики предмета не можуть бути показані повністю.
 
В ББК використовується для запису методичних вказівок про окремі прийоми приватної методики, а також про розташування матеріалу в межах класифікаційного поділу.
== Наявність==
ФАКУЛЬТАТИВНЕФакультативне.
ПОВТОРЮЄТЬСЯПовторюється.
==Співвіднесені п/пп==
== Індикатори==
Індикатор 1: індикатор типу інструкціїТип методичної вказівки
:'''0''': Примітка щодо порядку слідування та переваги
::Значення 0 показує, що в поле міститься примітка про те, в якому порядку повинні застосовуватися елементи при побудові індексу, або інструкції про порядок переваги елементів при відображенні в індексі різних аспектів теми.
:'''1''': Таблиця переваги
::Значення 1 показує, що поле містить таблицю переваги для класифікації різних характеристик предмета.
Індикатор 2: пробіл (не визначено)
== Підполя==
===$a Класифікаційний індекс — одиничний - окремий індекс або початковий індекс інтервалу (span)в ряду===ПОВТОРЮЄТЬСЯПідполе $a містить класифікаційний індекс (окремий індекс або початковий індекс в ряду), що входить в текст методичного вказівки про порядок проходження і переваги (або в таблицю переваги).
===$c Класифікаційний індекс — кінцевий індекс інтервалу (span)===ПОВТОРЮЄТЬСЯПовторюється.
===$c Класифікаційний індекс - кінцевий індекс в ряду===Підполе $c містить кінцевий індекс в ряду, включений в текст методичного вказівки про порядок проходження і переваги (або в таблицю переваги). Повторюється. ===$e Приклад класифікаційного індексуКласифікаційний індекс, який використовується в якості прикладу===ПОВТОРЮЄТЬСЯПідполе $e містить приклад класифікаційного індексу, побудованого відповідно до методичним зазначенням про порядок проходження і переваги. Повторюється.
===$i Фраза інструкції щодо посилання===
ПОВТОРЮЄТЬСЯТекст пояснення.
===Підполе $j Заголовок (Caption)===Містить заголовок (caption) для безпосередньо наступного класифікаційного індексу в таблиці i містить текст приміток про порядок проходження і переваги або таблицю переваги. Цей заголовок (caption) зазвичай відповідає заголовку (caption) для того класифікаційного індексу, який знаходиться в полі 250.ПОВТОРЮЄТЬСЯ
Повторюється. ===$n Приклад нечинного j Заголовок ===Містить заголовок для безпосередньо наступного класифікаційного індексу в таблиці переваги. Цей заголовок зазвичай відповідає заголовку для того класифікаційного індексу, який знаходиться в полі 250. Підполе $іj містить заголовок наступного індексу в таблиці переваги. Як правило, цей заголовок збігається з заголовком в полі 250 цього класифікаційного індексу. Повторюється. ===$n Класифікаційний індекс, який використовується в якості негативного прикладу===
Містить приклад нечинного класифікаційного індексу для використаної теми, щоб проілюструвати інструкції порядку слідування та переваги.
ПОВТОРЮЄТЬСЯ
Підполе $n містить приклад неправильного класифікаційного індексу, який використовується в якості ілюстрації неправильного застосування методичного вказівки про порядок проходження і переваги. Повторюється. ===$t ТемаТематична область, яка використовується в якості прикладу в інструкції про порядок слідування і переваги===НЕ ПОВТОРЮЄТЬСЯПідполе $t містить формулювання тематичної області, використовуваної в якості прикладу в інструкції про порядок проходження і переваги. Повторюється.
===$x Винятки з таблиці переваги===
ПОВТОРЮЄТЬСЯПідполе $x містить початкову частину приміток про виключення, наведеного в таблиці переваги.
Повторюється. ===$z Ідентифікація таблиціТематична область, яка використовується в якості прикладу в інструкції про порядок проходження і переваги===ПОВТОРЮЄТЬСЯВ підполі $z вказується допоміжна таблиця, до якої відноситься класифікаційний індекс, записаний в полі 668. Повторюється.
===$8 Зв’язок та послідовний індекс===
НЕ ПОВТОРЮЄТЬСЯ
 
==Співвіднесені п/пп==
==Примітки==
Посилання "див.", яке використовується в якості примітки про порядок переваги, записується в полі 343 Посилальна примітка "див." або в полі 353 Посилальна примітка "див. також". Методичні вказівки про деталізацію, що містять інформацію про порядок проходження елементів при побудові складного індексу, записуються в поле 661 Інструкції з деталізації індексу. Методичні вказівки, що містять інструкції про факультативному порядку проходження і переваги, записуються в поле 825 Інструктивна примітка про застосування.
 
==Приклади==
 
Приклад 1.
 
:'''П072.18''' Типы и марки тракторов
:: Типы тракторов по двигателям, движителям и назначению
:: Работы, рассматривающие типы тракторов по нескольким признакам одновременно, систематизируются, в первую очередь, по двигателям, а если этот признак отсутствует, то по движителям
 
:250##$aП072.18$hСельское и лесное хозяйство. Сельскохозяйственные и лесохозяйственные науки$hЕстественнонаучные и технические основы сельского хозяйства$hМеханизация и электрификация сельского хозяйства. Авиация в сельском хозяйстве$h…$jТипы и марки тракторов
:3300#$iТипы тракторов по двигателям, движителям и назначению
:6680#$iРаботы, рассматривающие типы тракторов по нескольким признакам одновременно, систематизируются, в первую очередь, по двигателям, а если этот признак отсутствует, то по движителям
 
== Див. також ==
* [[UNIMARC для класифікаційних даних]]