Відкрити головне меню

unimarc.org.ua β

Auth / 052 Міжнародний стандартний код аудіовізуальних творів (ISAN)

052 Міжнародний стандартний код аудіовізуальних творів (ISAN)

Тег: 052

Назва поля: Міжнародний стандартний код аудіовізуальних творів (ISAN)

Інші назви: International Standard Audiovisual Number (ISAN) (англ.), Международный стандартный номер аудиовизуальных произведений (ISAN) (рос.), Международный стандартный код аудиовизуальных произведений (ISAN) (зарезервировано) (рос.), Tarptautinis standartinis garso ir vaizdo kūrinio numeris (ISAN) (литов.)

Визначення

Поле містить міжнародний стандартний код для аудіовізуальних творів. Він використовується для ідентифікації аудіовізуальних творів, але не їх фізичних втілень.

Наявність

Факультативне.

Не повторюється.

Індикатори

Індикатор 1: пробіл (не визначено)

Індикатор 2: пробіл (не визначено)

Підполя

$a Номер ISAN

Правильно складений номер ISAN, включаючи дефіси. Номери ISAN присвоюються при реєстрації аудіовізуального твору міжнародними агентствами, реєструючими ISAN.

Обов'язкове, якщо відсутнє підполе $z.

Не повторюється.

$z Помилковий ISAN

Номер ISAN, помилково присвоєний аудіовізуальному твору або невірний з іншої причини. Наприклад, номер може бути присвоєний двом різним аудіовізуальним творам і з цієї причини згодом анульований, або може бути некоректно набраний.

Повторюється.

Примітки про зміст поля

Структура ISAN

ISAN використовується для ідентифікації музичного твору або його частини, відповідно до положень ISO 15706. ISAN складається з 16 шістнадцяткових символів, які випереджає абревіатура ISAN, і наступної за номером контрольної цифри

ISAN складається з трьох частин, що розділяються дефісом або пробілом:

Основний елемент: дванадцять шістнадцяткових символів

Ідентифікатор частини: чотири шістнадцяткових символи

Контрольна цифра: третій елемент ISAN; обов'язковий в написаному або надрукованому ISAN. Обчислюється за алгоритмом MOD 37,39, визначеному в стандарті ISO 7064.

Формат даних

Абревіатура "ISAN", як правило, надрукована разом з кодом ISAN на документі, не повинна вводитися у поле 052. Ця абревіатура є обов'язковою, якщо ISAN написаний або надрукований, включаючи випадки відображення ISAN в авторитетному записі.

Будь-який ISAN, про який відомо, що він невірно надрукований на документі, може вводитися у підполі $z (помилковий ISAN), для того, щоб забезпечити можливість пошуку за номером, наведеним на документі, навіть у тому випадку, коли він є помилковим.

Чотири частини номера (по чотири шістнадцяткові символи) у підполі $a або $z розділяються пробілами або дефісами. Контрольна цифра також відділяється від номера ISAN дефісом або пробілом. Коли ISAN відображається в авторитетному записі, включення дефісів обов'язкове. Інші знаки пунктуації не допускаються.

Приклади

Приклад 1.

052 ##$a0000-3BAB-9352-0000-G-0000-0000-Q
(Видуманий ISAN).

Див. також