Відкрити головне меню

unimarc.org.ua β

Class/Довідник

Довідник

Визначення

Довідник запису складається з набору елементів даних фіксованої довжини — статей довідника. Кожна стаття довідника визначає одне поле (у разі повторних полів — одне повторення поля) запису. Статті довідника формуються відповідно до стандарту ISO 2709 і складаються з трьох компонентів: мітка поля, довжина поля, позиція початкового символу. Кількість символів в компонентах „довжина поля“ та „позиція початкового символу“ визначається в маркері (позиції 20 й 21 відповідно). Довідник включається в запис безпосередньо після маркера, починаючи з позиції 24. Статті довідника розташовуються в порядку зростання мітки поля.

Наявність

Обов'язкове.

Не повторюється.

Мітка, індикатори та підполя

Мітка, індикатори та підполя відсутні.

Компоненти статті довідника

(1) Мітка поля (позиції 0-2)

Мітка поля — три послідовних символи, що ідентифікують поля.

(2) Довжина поля (позиції 3-6)

Чотири цифри, що вказують довжину поля, що визначається цією статтею довідника. Довжина поля визначається з урахуванням індикаторів, ідентифікаторів підполів, даних, роздільник поля. У разі, якщо довжина поля менша чотирьох цифр, довжина поля вирівнюється вправо з додаванням передуючих нулів.

(3) Позиція початкового символу (позиції 7-11)

П'ять цифр, що визначають позицію першого символу поля, що визначається цією статтею довідника, щодо базової адреси даних (маркер, позиції 12-16). У разі, якщо позиція початкового символу менша п'яти цифр, позиція початкового символу вирівнюється вправо з додаванням передуючих нулів.

Див. також