Відкрити головне меню

unimarc.org.ua β

Class/5 Коди зв’язку для трасування

(Перенаправлено з Class/5)

Поле Class/5 Коди зв’язку для трасування

Підполе: 5

Назва підполя: Коди зв’язку для трасування

Інші назви: Relationship Codes for Tracings (англ.), Управление формированием ссылок (контроль трассировки) (рос.)

Визначення підполя

$5 Коди зв’язку для трасування

  • /0 Спеціальний зв’язок
    • a Попередній індекс
    • b Новий індекс
    • i Фраза інструкції щодо посилання у $i
    • j Посилання «Дивись»
    • k Посилання класу «Дивись в іншому місці»
    • l Посилання «Дивись також»
    • m Посилання стандартного підрозділу «Не використовувати»
    • n Не застосовується
  • /1 Ієрархічний зв’язок
    • g Ширший термін
    • h Вужчий термін
    • n Не застосовується
  • /2 Відображення зв’язку
    • a Не відображати зв’язок
    • n Не застосовується
  • /3 Історичний зв’язок
    • a Історичне посилання. Поле 875 застосовується для наведення деталей
    • n Не застосовується

У тих випадках, коли наявні наступні специфічні дані, «n» не вимагається.

Приміром: $5k використовується замість $5knnn, у $5knna «n» має застосовуватися для відображення того, що «a» означає Історичне посилання. З останнього прикладу випливає, що значення «n» до позиції $5/3 ніколи не заноситься.

Підполе містить кодовані дані, що стосуються використання або виводу на екран дисплея або друк посилань блоків 4-- і 5--, тобто зв'язку між діючими або між чинним і недіючими індексами. Крім того, в підполі наводиться інформація про наявність зв'язку між індексом блоків 4-- і 5-- і полем 875 Історична довідка. Дані наводяться в фіксованих позиціях. Якщо індекс в полі, до якого належить підполі $5, не потребує додаткових інструкціях, підполе $5 не застосовується.

Елементи даних

Найменування елемента даних Кількість символів Позиції символів
1 Код спеціального зв'язку 1 0
2 Код ієрархічного відношення 1 1
3 Код виведення посилання на екран 1 2
4 Код історичної довідки 1 3

 

*    якщо виникне потреба у вказівках будь-якого коду зв'язку, всі попередні позиції повинні бути заповнені відповідними кодами або, якщо їх вказівку не потрібно, символами-заповнювачами. Наступні позиції, якщо їх вказівку не потрібно, можуть опускатися.

(1) Код спеціального зв'язку (позиція символу 0)

Односимвольний літерний код визначає зв'язок між індексом в полі блоку 4-- або 5-- і індексом в полі 250. Коди можуть використовуватися для генерації спеціального пояснювального тексту при виведенні посилання на екран.
Код зв'язку може застосовуватися в полях посилань блоків 4-- і 5--.
Визначено наступні коди і їх значення:
a = попередній індекс класифікації
Поле 453 або 553 містить пов'язаний індекс класифікації, прийнятий до певного часу, і відсилає користувача до індексу в полі 250, використовуваному в даний час; код може використовуватися для виведення на екран або друк пояснювального тексту посилання, наприклад, див. також під новим індексом :. Додаткова інформація про історію класифікаційного індексу в полі трасування може бути записана в поле 875 Історична довідка.
b = наступний індекс класифікації
Поле 453 або 553 містить пов'язаний індекс класифікації, прийнятий з певного часу і повністю заміщає індекс, записаний в поле 250; код може використовуватися для виведення на екран або друк пояснювального тексту посилання, наприклад, див. також під попереднім індексом :. Якщо значення індексу в полі 250 змінилося в повному обсязі, а лише для певних тем, інформація про таку зміну записується в поле 875 Історична довідка.
i = пояснювальний текст в підполі i
Вказує, що пояснювальний текст наведено в підполі $i.
j = посилання «див.»
Вказує, що індекс в поле трасування є простим посиланням "див.", що відсилає користувача від індексу (індексів) в полі 453 або 553 до індексу (індексам) в полі 250. Код може використовуватися для виведення на екран або друк пояснювального тексту див. або [тема] див. [індекс].
k = посилання «збирається в іншому місці» (Class Elsewhere)
Вказує, що для теми, зазначеної в підполі $t поля трасування посилання, слід використовувати інший індекс, який не є розподілом індексу в підполі $a поля 553. Код може використовуватися для виведення на екран або друк пояснювального тексту [Тема] збирається під [індексом]. Код використовується тільки в полі 553.
l = посилання «див. також »
Вказує, що індекс в полі трасування відсилає користувача від індексу (індексів) в полі 553 до пов'язаним темам, зібраних під індексом (індексами) в полі 250. Код може використовуватися для виведення на екран або друк пояснювального тексту див. також [індекс] або [тема] див. також [індекс]. Код використовується тільки в полі 553.
m = посилання «не використовувати типові ділення» (Standard subdivisions do-not-use)
Вказує, що з індексом, включеним в полі трасування, заборонено використання одного або декількох типових ділень. Код може використовуватися для виведення на екран або друк пояснювального тексту Не використовувати для [теми]; див. [індекс].
n = не застосовується
Вказує, що зв'язок між заголовком в полі трасування посилання блоку 4-- або 5-- не відноситься ні до одного з перерахованих вище типів. При виведенні на екран або друк посилання може генеруватися пояснювальний текст див. або див. також в залежності від мітки поля трасування посилання.

(2) Код ієрархічного відносини (позиція символу 1)

Односимвольний літерний код визначає наявність і характер ієрархічної зв'язку між індексом з полів 453 або 553 та індексом в полі 250. Код може використовуватися для генерації пояснювального тексту при виведенні посилання на екран або друк.
Код ієрархічного відносини може застосовуватися в полях посилань блоків 4-- і 5--.
Визначено наступні коди і їх значення:
a = більш широкий індекс класифікації
Вказує, що індекс в полі блоку 4-- або 5-- представляє ширше поняття, ніж індекс в полі 250. Код може використовуватися для генерації спеціального пояснювального тексту при виведенні посилання на екран або друк, наприклад, див. також під більш вузьким індексом:.
b = вужчий індекс класифікації
Вказує, що індекс в полі блоку 4-- або 5-- представляє більш вузьке поняття, ніж індекс в полі 250. Код може використовуватися для генерації спеціального пояснювального тексту при виведенні посилання на екран або друк, наприклад, див. також під більш широким індексом:.
n = не застосовується
Вказує, що ієрархічна зв'язок між індексом в полі блоку 4-- або 5-- і індексом в полі 250 відсутнє.

(3) Код виведення посилання на екран (позиція символу 2)

Односимвольний літерний код визначає необхідність генерації посилання на основі поля 4-- або 5-- і виведення посилання на екран дисплея або друк.
Визначено наступні коди і їх значення:
a = посилання на екран або друк не виводиться
Вказує, що посилання на основі поля блоку 4-- або 5-- не повинне автоматично генеруватися. Код a використовується, якщо необхідна посилальна примітка міститься в полі 343 або 353, а також в інших випадках, коли вивід посилання на екран або друк не бажаний.
n = не застосовується
Вказує, що обмеження на вивід посилання на екран або друк відсутні.

(4) Код історичної довідки (позиція символу 3)

Односимвольний літерний код визначає наявність історичної довідки в полі 875 запису.
Визначено наступні коди і їх значення:
a = історична довідка
Вказує, що запис містить поле 875 Історична довідка, в якому наведена докладна інформація про індекс в полі 4-- або 5--.
n = не застосовується
Вказує, що або запис не містить поле 875 Історична довідка, або поле 875 відноситься до класифікаційного індексу в полі 250.
Код n необхідний тільки в тому випадку, якщо виникне потреба у вказівках значень в наступних позиціях підполя $5. Наприклад, замість $5knnn можна використовувати $5k; проте в $5knna вказівку n необхідно, щоб показати, що «a» означає «історична довідка». Це означає, що в позиції $5/3 код n може не використовуватися.

Приклади

Приклад 1.

В341.1 Оптические измерения и измерительные приборы
Измерение характеристик и параметров лазерного излучения см. В345.21
250##$aB345.21$hФизико-математические науки$hФизика$hОптика$hФизика лазеров (оптических квантовых генераторов и усилителей)$hЛазерное измерение$jХарактеристики и параметры лазерного излучения
5530#$5j$aВ341.1$hФизико-математические науки$hФизика$hОптика$hЭкспериментальные методы и аппаратура оптики$jОптические измерения и измерительные приборы$tИзмерение характеристик и параметров лазерного излучения

Див. також