Відкрити головне меню

unimarc.org.ua β

БД УКРМАРК

Версія від 10:13, 6 червня 2018, створена Dubyk (обговореннявнесок) (Створена сторінка: Представлення формату УКРМАРК у машиночитній формі спонукало створення першого експе...)
(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)

Представлення формату УКРМАРК у машиночитній формі спонукало створення першого експериментального електронного каталогу ЛННБ ім В.Стефаника, назви полів/підполів використовувалися для пояснення значень біб-записів (приклад архівної сторінки: http://www.library.lviv.ua/catalog/bg/title/3/p_ja/index.shtml). Описові структури формату УКРМАРК для бібліографічних записів було зконвертовано у XML-подібну БД згідно рекомендаціям проекту BookMARC, створеним на замовлення ІФЛА Національною бібліотекою Португалії. Проект BookMARC для машиночитних варіантів посібників UNIMARC/MARC21 передбачає різноманітне використання: створення засобів автоматичної перевірки біб-записів, підказок й довідкової системи для АБІС а також підготовки друкованих чи електронних варіантів посібників MARC-форматів.

БД УКРМАРК для бібліографічних записів зберігається у відкритому доступі на веб-сайті http://unimarc.org.ua. На додаток до матеріалів проекту УКРМАРК внесена значна кількість прикладів, додаються описи нових полів й підполів з офіційних доповнень UNIMARC. На основі цієї БД автоматично генерується довідка щодо полів/підполів УКРМАРК-у за шаблоном http://unimarc.org.ua/поле/підполе/.

У 2013 році розпочата робота над утворенням відповідних БД для форматів УКРМАРК для авторитетних/нормативних записів, УКРМАРК для класифікаційних записів та УКРМАРК для записів про зберігання.

Подальший переклад і адаптація форматів UNIMARC потребує створення постійно-діючого комітету/спільноти бібліотечних фахівців, які б відслідковували нові редакції й доповнення UNIMARC так і б вносили посильний вклад у розвиток цього міжнародного обмінного формату.