Відкрити головне меню

unimarc.org.ua β

Версія від 18:54, 11 червня 2018, створена Dubyk (обговореннявнесок) (БД УКРМАРК)

Формат UNIMARC розроблено зі сприяння Міжнародної Федерації Бібліотечних Асоціацій і Установ (IFLA) у 1977 році для вирішення проблеми несумісності між різними національними МАРК-форматами. Головною метою було створення міжнародного МАРК-формату, який міг би розмістити бібліографічні записи усіх видів МАРК-форматів. Такі записи могли бути перетворені у UNIMARC — який діяв би як базовий формат — і звідти в будь-який інший МАРК-формат, якщо потрібно. UNIMARC повинен був бути форматом, що б полегшив міжнародний обмін бібліографічними даними у машиночитній формі.

Оскільки багато країн не утворили власного національного МАРК-формату і були на грані прийняття рішення, UNIMARC був прийнятий, як їх власний формат впродовж 80-х та 90-х років. В кінці 20-го сторіччя, 50 установ використовувало UNIMARC, з них 22, як обмінний формат і 10, як внутрішній і 17 інших вказали, що вони можуть використати UNIMARC. Це були установи зі всього світу.

Спершу UNIMARC використовувався лише для бібліографічних записів але у 1991 був виданий UNIMARC для авторитетних записів і, останнім часом, активно обговорюються формати UNIMARC для класифікаційних даних та даних про зберігання.

UNIMARC є національним форматом Франції, адаптований в Росії (RUSMARC), Білорусії (BELMARC), інших країнах, а тепер і в Україні (УКРМАРК). Детальніше про UNIMARC на Вікіпедії.

Історія UNIMARC.

Адаптації UNIMARC.

Інструменти UNIMARC.

Проект УКРМАРК.

Використання в Україні.

Бібліографія UNIMARC.

БД УКРМАРК

  1. Формат УКРМАРК для бібліографічних записів
  1. <a href=""></a>
  2. <a href="http://unimarc.org.ua/auth/index.html">Формат УКРМАРК для авторитетних/нормативних записів</a>*
  3. <a href="http://unimarc.org.ua/class/index.html">Формат УКРМАРК для класифікаційних записів</a>*
  4. <a href="http://unimarc.org.ua/hold/index.html">Формат УКРМАРК для записів про зберігання</a>*

* у роботі

Посібники щодо UNIMARC