Відкрити головне меню

unimarc.org.ua β

Зміни

Примітки
ISMN поділяється на чотири елемента, які відокремлюються дефісами або пробілами. Два з них мають змінну довжину.
# '''Опізнавальний''' елемент: літера '''М ''' відрізняє ISMN від ISBN.
# '''Ідентифікатор видавця''': вказує видавця нотного документа. Надається кожному видавцеві національним або регіональним агентством ISMN.
# '''Ідентифікатор нотного документа''': Ідентифікує нотний документ в цілому та його окремі складові частини. Нотний документ (у термінах Стандарту) це одна окрема складова частина нотного видання.
# '''Контрольний символ''': Одинична цифра наприкінці ISMN, розраховувана за модулем 10 зліва направо, починаючи з літери M, з коефіцієнтами 1 та 3 у послідовності, що чергується. Літера '''M ''' враховується як 3. Це значить, що кожна з перших дев’яти цифр ISMN, виключаючи саму контрольну цифру, множаться на 1 і 3, які послідовно чергуються, зліва направо, і сума отриманих величин плюс контрольна цифра повинна без залишку ділитися на 10.
Наприклад:
'''Формат даних:'''
ISMN складається з латинської літери M та дев’яти цифр після неї. Перед «M» „M“ розташовуються літери ISMN. У країнах, які не використовують латинську абетку, абревіатура ISMN може додатково наводитися місцевою графікою.
Літери «ISMN»„ISMN“, які звичайно друкуються разом з ISMN на нотному виданні, не заносяться до поля [[013|013]].
Кожен з неправильних ISMN, який знаходиться на документі, повинен бути занесеним до підполя [[013|013]]$z Помилковий ISMN забезпечує доступ до документу за запитами, які містять помилковий ISMN, що зустрічається на документі.
Строго кажучи, кожне нотне видання має один ISMN. Тим не менш, залежно від практики каталогізаційних агентств, існують обставини виникнення необхідності в кількох ISMN для одного запису. Приклади ситуацій появи в записі багатократного ISMN:
:a) видавець друкує нотний документ у більш як одній обкладинці або на різних фізичних носіях (кожна одиниця з власним ISMN). У цьому випадку агентство створює єдиний каталогізаційний запис, який охоплює більше одного «видання»„видання“;
:b) єдиний каталогізаційний запис створено для багатотомного нотного видання і видавець привласнює ISMN індивідуально кожному тому та всьому виданню в цілому;