Відкрити головне меню

unimarc.org.ua β

Зміни

Підполя
Підполя ті ж, що в полі [[700]], з наступними доповненнями:
<div id="a"></div>
===$a Початковий елемент вводу===
Entry Element (англ.).
Частина імені, яка використовується, як початковий пошуковий елемент в заголовку (частина імені, під якою ім’я вноситься до упорядкованих списків). Обов’язкове, якщо поле [[703|703]] наявне в записі. Не повторюється.<span div id="5b"></spandiv>===$5 Організація b Частина імені, яка відрізняється від початкового елемента вводу=== Part of Name Other than Entry Element (англ.) Остання частина імені, яка використовується тоді, коли початковим елементом вводу є прізвище або родове ім’я. Воно містить власні імена та інші привласнені імена. Коли використовується це підполе, індикатор форми імені повинен дорівнювати 1, якщо це підполе використовується. Розширення ініціалів має вводитися до $g. Містить особисті імена (не прізвища), ініціали і екземплярінші привласнені імена. При використовуванні підполя індикатор форми представлення імені повинен бути '''1'''. Призначені для друку розкриті ініціали записуються в підполі $g.  Відповідно до Формату UNIMARC підполе $g не може бути присутнім в полі [[703|703]] без підполя $b. Може містити прийменники, частки, артиклі, які беруть участь у сортуванні записів (що стоять після прізвища або особистого імені і написані з малої літери).  Між ініціалами проставляється пробіл. Обов’язкове, якщо є дані. Завжди заповнюється, якщо було заповнено підполе $g. Не повторюється.<div id="c"></div>===$c Доповнення до якого відноситься полеімені окрім дат=== Будь-які доповнення до імен (окрім дати), які не є складовою частиною імені. Містить титули, епітети, відомості про спеціальність, сферу діяльності або посаду, слова „отець“, „син“, „молодший“, „старший“ тощо. Обов’язкове за наявності даних.
Підполе містить найменування (в кодованій Повторюється для іншого або повній формі) організації-власника примірниканаступного випадку таких доповнень.<div id="d"></div>===$d Римські цифри===Римські цифри, до якого відноситься поле (наприкладякі пов’язані з іменами Римських пап, якщо в полі вказано колишній власник примірника або автор рукописних поміток на екземплярі членів королівських сімей і т.п.). Коди повинні вводитися відповідно до стандарту ''International Standard Identifier for Libraries and Related Organisations'' церковнослужителів (ISILEX 12), ISO 15511 (''Міжнародний стандартний ідентифікатор для бібліотек та інших або при наявності нумерації, пов'язаних організаційязаної з епітетами. Індикатор форми імені повинен дорівнювати ''). (Раніше створені записи можуть містити коди зі списку '0'MARC Code List for Organizations'', повне найменування організації або національний код). Якщо організація володіє більш ніж одним екземпляром, підполе також має містити шифр екземпляра, відділений від найменування організації двокрапкою. У разі необхідності після шифру зберігання додається інвентарний номер примірника, взятий у круглі дужкипри використанні підполя.
ФакультативнеОбов’язкове за наявності даних.
Не повторюється.
<div id="g"></div>
===$g Розкриття ініціалів власного імені===
 
Повна форма імені, коли вона відома,а ініціали занесені у підполе $b.
 
Дається повна форма особистого імені, якщо вона відома і коли ініціали записані в підполі $b.
 
Обов'язкове при відсутності авторитетного запису, якщо є доступні дані.
Не повторюється.<span div id="j"></spandiv>
===$j Термін відношення===
Relator Term (англ.).
 
Повторюється.
 
Додано у 2016, див. „The 26 th Meeting of the Permanent UNIMARC Committee“.
<div id="k"></div>
===$k Додаткові відомості, які стосуються встановленню авторства===
 
У разі, якщо автор твору невідомий, або авторство не доведено, але можливо вказати зв'язок між автором і відомою особою, в підполі містяться відомості про цей зв'язок. Ім'я особи записується в попередніх підполях.
 
Факультативне.
 
Повторюється.
<div id="o"></div>
===$o Міжнародний стандартний ідентифікатор імені/найменування===
ISNI або інший міжнародний стандартний ідентифікатор, присвоєний імені, яке записано в полі. Перед номером наводиться буквене позначення, яке вказує тип ідентифікатора (наприклад, ISNI).
 
Факультативне.
 
Повторюється.
<span id="r"></span>
===$r Роль (партія)===
Повторюється.
<div id="3"></div>
===$3 Номер авторитетного запису===
Контрольний номер авторитетного запису для заголовка (EX 3).
 
Обов’язкове за наявності відповідного авторитетного запису.
 
Не повторюється.
<div id="4"></div>
===$4 Код відношення===
Код використовується, щоб визначення виду інтелектуальної відповідальності за документ (автор, композитор тощо). Список кодів міститься в [[Додаток C|Додатку C]].
 
'''Обов’язкове''', якщо особа, вказана в полі, не є автором документа. Відсутність в полі підполя $4 говорить про те, що особа, чиє ім’я було наведено в полі, є автором документа.
 
Повторюється.
<span id="5"></span>
===$5 Організація і екземпляр, до якого відноситься поле===
 
Підполе містить найменування (в кодованій або повній формі) організації-власника примірника, до якого відноситься поле (наприклад, якщо в полі вказано колишній власник примірника або автор рукописних поміток на екземплярі і т.п.). Коди повинні вводитися відповідно до стандарту ''International Standard Identifier for Libraries and Related Organisations'' (ISIL), ISO 15511 (''Міжнародний стандартний ідентифікатор для бібліотек та інших пов'язаних організацій''). (Раніше створені записи можуть містити коди зі списку ''MARC Code List for Organizations'', повне найменування організації або національний код). Якщо організація володіє більш ніж одним екземпляром, підполе також має містити шифр екземпляра, відділений від найменування організації двокрапкою. У разі необхідності після шифру зберігання додається інвентарний номер примірника, взятий у круглі дужки.
 
Факультативне.
 
Не повторюється.
<div id="8"></div>
===$8 Матеріали, до яких відноситься поле===
Матеріали, до яких відноситься інформація в полі, якщо ця інформація стосується лише частини одиниці опису.
 
Факультативне.
 
Не повторюється.
==Примітки про зміст поля==