Відкрити головне меню

unimarc.org.ua β

Auth / 210 Заголовок — найменування організації

Версія від 17:26, 14 червня 2018, створена Dubyk (обговореннявнесок) (Створена сторінка: ==210 ЗАГОЛОВОК – НАЙМЕНУВАННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ== Поле містить заголовок найменування органі...)
(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)

210 ЗАГОЛОВОК – НАЙМЕНУВАННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ

Поле містить заголовок найменування організації (постійної або тимчасової).

Найменування адміністративно-територіальної одиниці, після якої як складова частина заголовка наводиться найменування організації, розглядається як найменування організації (поле 210). Найменування адміністративно-територіальної одиниці як такої або супроводуване предметними підзаголовками розглядається як географічна назва (поле 215).

Поле 210 у форматі авторитетних даних відповідає полям 601, 710, 711, 712 формата для бібліографічних даних (див. таблицю відповідності у розділі Керівництво із застосування).


ОБОВ’ЯЗКОВЕ ПОВТОРЮЄТЬСЯ для заголовків в альтернативній графіці.

ІНДИКАТОРИ

Перший індикатор визначає тип організації:

  0 Найменування постійної організації
  1 Найменування тимчасової організації 

Якщо неможливо визначити тимчасовим чи постійним є колектив, то позиція індикатора має містити символ-заповнення.

Другий індикатор визначає спосіб введення найменування:

   0 Найменування в інверсованій формі

Інверсована форма використовується, якщо найменування колективів починається з ініціалів або власного імені щодо імені особи, або числівника, якщо найменування колективів мають індивідуальну назву, що міститься у лапках.


  1  Інверсоване найменування, занесене під адміністративно-територіальною одиницею

Використовується для найменувань організацій, що належать до органів державної влади, а також усіх колективів, які заносяться під назвою місцезнаходження

  2    Найменування заноситься у прямому порядку
        Використовується  для всіх інших видів найменувань колективів.


Для записей типов y и z в позиции второго индикатора проставляется символ-заполнитель (|).


Підполя

Ідентифікатор підполя Назва підполя Примітка $a Початковий елемент заголовка НП $b Структурний підрозділ П $c Ідентифікаційні ознаки П $d Порядковий номер заходу або його частини П $e Місце проведення заходу НП $f Дата проведення заходу НП $g Інверсований елемент НП $h Частина найменування відмінна від початкового елементу заголовка та інверсованої частини П $4 Код відношення П $x Тематичний підзаголовок П $y Географічний підзаголовок П $z Хронологічний підзаголовок П $j Підзаголовок форми (Русмарк) П Контрольні підполя


$7 Графіка П


$a Початковий елемент заголовку У підполе заноситься найменування організації (простий заголовок), якщо найменування складається з одного звена, або його частина (складний заголовок), якщо найменування організації складається з двох і більше ланок, либо назва країни або іншої юрисдикції, що передує найменуванню організації.

ОБОВ’ЯЗКОВЕ. НЕ ПОВТОРЮЄТЬСЯ.

$b Структурний підрозділ

Частина найменування організації, яка містить найменування підвідомчого колектива або структурного підразділу при ієрархічній структурі найменування організації. Також у підполе заноситься частина найменування колектива, наступна після назви країни або іншої адміністративно-териториальної одиниці, у заголовках під назвою адміністративно-териториальної одиниці. ПОВТОРЮЄТЬСЯ для кожного наступного ієрархічного рівня.

$c Ідентифікаційні ознаки Доповнення або уточнення до найменування організації, за виключення порядкового номера, дати та місця проведення тимчасової організації. Может включати: географічні назви, дати, номера.

ПОВТОРЮЄТЬСЯ для кожного з перелічених ідентифікуючих ознак (у випадку їх сполучення).

$d Порядковий номер заходу або/та його частини Зазначається арабськими цифрами без нарощування закінчення.

ПОВТОРЮЄТЬСЯ.

$e Місце проведення заходу Може являти собю назву країни, міста або будь-якої іншої місцевості, де проходив захід.

НЕ ПОВТОРЮЄТЬСЯ.

$f Дата проведення заходу До підполя заносяться дати щодо даного заходу.

НЕ ПОВТОРЮЄТЬСЯ.

$g Інверсований елемент До підполя заноситься частина найменування организації, записаного в інверсованій формі, - частина найменування, перенесена з початку найменування (ініціали або ім’я та по батькові, записані після прізвища у заголовках, які містять назви персональних виставок, магазинів приватних власників тощо).

У відповідності до загальної методики предметизації заголовки, які містять назви персональних виставок, не розглядаються якк заголовки организації. У таких випадках заголовок предметної рубрики представляється именем особи (см. примеры 11, 12).

НЕ ПОВТОРЮЄТЬСЯ.

$h Частина найменування відмінна від початкового елементу заголовка та інверсованої частини. В інверсованому заголовку - частина найменування, наступна за інверсєю.

ПОВТОРЮЄТЬСЯ.

$4 Код відношень Заноситься до поля 210 для використання в деяких випадках у заголовках Ім’я / Назва (240, 245). Використовуються коди з Дадатка С до УКРМАРКа .

ПОВТОРЮЄТЬСЯ.


$x Тематичний підзаголовок До підполя заноситься слово або словосполучення, що деталізує тематичний аспект заголовка предметної рубрики, представленого найменуванням організації, або інших підзаголовків.

ПОВТОРЮЄТЬСЯ.

$y Географічний підзаголовок До підполя заноситься слово або словосполучення, що деталізує географічний аспект заголовка предметної рубрики, представленого найменуванням організації, або інших підзаголовків.

ПОВТОРЮЄТЬСЯ.

$z Хронологічний підзаголовок До підполя заноситься слово або словосполучення, що деталізує хронологічний аспект заголовка предметної рубрики, представленого найменуванням організації, або інших підзаголовків (окрім дат, що включаються до підполя $f).

ПОВТОРЮЄТЬСЯ.

$j Підзаголовок форми До підполя заноситься слово або словосполучення, яке додається до предметної рубрики для відображення форми або вида видання, цільового та читацького призначення.

ПОВТОРЮЄТЬСЯ.

СПІВВІДНЕСЕНІ ПОЛЯ:

150 ПОЛЕ КОДОВАНИХ ДАНиХ ДЛЯ НАЙМЕНУВАНЬ ОРГАНІЗАЦІЙ 160 КОД ГЕОГРАФІЧНОГО РЕГІОНА 215 ЗАГОЛОВОК - ГЕОГРАФІЧНА НАЗВА 240 ЗАГОЛОВОК – ІМ’Я / НАЗВА 245 ЗАГОЛОВОК – ІМ’Я / УЗАГАЛЬНЮЮЧА УНІФІКОВАНА НАЗВА

Приклади