УКРМАРК для бібліографічних записів


поле 016 — Міжнародний стандартний код звуко-/відео-/аудіовізуального запису (ISRC) |eng> |ukr>

короткий опис: Поле містить міжнародний стандартний код звуко-/відео-/аудіовізуального запису (ISRC) і характеристики, які розрізняють різні ISRC, якщо каталогізований документ містить декілька ISRC.
ISRC використовується для ідентифікації аудіо- та відеозаписів та аудіо-візуальних матеріалів згідно з вимогами ISO 3901.
Кожна окремо доступна складова частина каталогізованого документа повинна отримувати власний ISRC.
Код ISRC пов’язується з Стандартним книжковим номером ISBN (або альтернативним) і сферою доступності. Поле може містити відомості щодо сфери доступності та/або ціни, навіть якщо каталогізований звуко-/відео-/аудіовізуальний запис на містить ISRC.

обов’язковість поля: НІ (Факультативне)

повторюваність поля: ТАК (ПОВТОРЮЄТЬСЯ, якщо каталогізованому звукозапису привласнено декілька правильних ISRC.)


індикатор 1 –

значення індикатора:
пробіл (не визначено)


індикатор 2 –

значення індикатора:
пробіл (не визначено)

примітки до змісту поля: Структура ISRC:
ISRC складається з дванадцяти цифр, яким передують літери ISRC. У країнах, які не використовують латинську абетку, абревіатура ISRC може додатково наводитися місцевою графікою.
ISRC поділяється на п’ять елементів, два з них мають змінну довжину, кожний з яких відокремлюється дефісом.
1. Код країни: двохлітерний код країни, привласнений відповідно до ДСТУ ISO 3166-1-2000 (ISO 3166-1).
2. Код першого власника: абетково-цифровий трьохсимвольний код, привласнений відповідними агентствами.
3. Рік коду аудіо-/відео-/аудіовізуального запису: останні дві цифри року.
4. Код аудіо-/відео-/аудіовізуального запису: складається з трьох або чотирьох цифр, присвоєних першим власником. Якщо записаних одиниць менш ніж десять, код повинен бути в діапазоні 0000-2999, якщо ж більше дев’яти, то в діапазоні 300-999.
5. Код записаної одиниці: Складається з числа з інтервалу 0-9, якщо довжина коду аудіо-/відео-/аудіовізуального запису дорівнює чотирьом цифрам, або з інтервалу 00-99, якщо трьом.

примітки до змісту поля: Формат даних:
Літери ISRC, які звичайно друкуються разом з ISRC на нотному виданні, не заносяться до поля 016.
Кожен з неправильних ISRC, який знаходиться на документі, повинен бути занесеним до підполя 016$z. Помилковий ISRC, яке забезпечує доступ до документу за запитами, які містять помилковий ISRC, що зустрічається на документі.
Дефіси вводяться для відокремлення чотирьох частин ISRC у підполях 016$a та 016$z. Усі інші пунктуаційні знаки є неприпустимими. Коли ISRC відображається в каталожну точку доступу, включення дефісів та пробілів є обов’язковим. Багато національних агентств не зберігають дефіси чи пробіли у машиночитних записах, оскільки, коли ідентифікатор видавця є відомим, вони можуть генеруватися за допомогою алгоритму. Коли створювані каталогізаційні записи беруть участь у міжнародному обміні, їх отримувачеві на завжди відомі довжини ідентифікаторів видавця. Тому застосування дефісів у полі 016 рекомендується з метою впевненості в забезпеченні правильності відображення виводу на дисплей.
Коли в записі наявні декілька ISRC, з метою їх розрізнення згідно з практикою каталогізаційного агентства до одного чи декількох з них додаються характеристики.
Сфера доступності та ціна часто зв’язуються з кожним ISRC. Таким чином, ця інформація розташовується в тому ж полі. Необхідна пунктуація вводиться разом з даними.
Поле 016 повторюється для кожного дійсного ISRC. Воно може повторюватися для кожного неправильного ISRC, окрім випадків коли неправильний ISRC ясно пов’язується з уведеним до запису відомим правильним еквівалентом. В останньому разі обидва ISRC заносяться до одного поля 016.
Деякі каталогізаційні агентства можуть використовувати ISRC як ідентифікатор запису й уводити його до поля 001. У цих випадках ISRC потрібно додатково заносити до поля 016.


Взаємопов’язане поле 001 – ІДЕНТИФІКАТОР ЗАПИСУ
    Деякі каталогізаційні агентства можуть використовувати ISRC як ідентифікатор запису й уводити його до поля 001. У цих випадках ISRC потрібно додатково заносити до поля 016.

Взаємопов’язане поле 010 – МІЖНАРОДНИЙ СТАНДАРТНИЙ КНИЖКОВИЙ НОМЕР (ISBN)
    Деколи важко з’ясувати, чи є документ музичним виданням, чи книгою, чи музичним виданням і книгою одночасно. У цих випадках документові одночасно можуть бути привласнені ISRC й ISBN.

Взаємопов’язане поле 011 – МІЖНАРОДНИЙ СТАНДАРТНИЙ НОМЕР СЕРІАЛЬНОГО ВИДАННЯ (ISSN)
     Для серій звуко-/відео-/аудіовізуальних записів ISSN привласнюється назві серії, а ISMN — кожній індивідуальній одиниці серії.

Взаємопов’язане поле 013 – МІЖНАРОДНИЙ СТАНДАРТНИЙ НОМЕР НОТНОГО ВИДАННЯ (ISMN)
     ISMN використовується для друкованих музичних видань.

Підполя


підполе
a – Код ISRC |eng>

пояснення до підполя: Правильно привласнений код ISRC, включаючи дефіси. ISRC надається спеціальним агентством у кожній країні.

обов’язковість підполя: НІ (ФАКУЛЬТАТИВНЕ)

повторюваність підполя: НІ (НЕ ПОВТОРЮЄТЬСЯ)


підполе
b – Характеристики |eng>

пояснення до підполя: Ознаки меж ISRC, зазначеного у 015$a. Як звичайно, це видавець, ознака наявності обкладинки або ознака пов’язаності ISRC з набором томів чи окремим томом.

пояснення до підполя: [Obsolete]

обов’язковість підполя: НІ (ФАКУЛЬТАТИВНЕ)

повторюваність підполя: НІ (НЕ ПОВТОРЮЄТЬСЯ)


підполе
d – Сфера доступності та/або ціна |eng>

пояснення до підполя: Ціна документу, примітки щодо умов його придбання тощо. Коли запис також містить поле 010 МІЖНАРОДНИЙ СТАНДАРТНИЙ КНИЖКОВИЙ НОМЕР та вміст підполя 016$d повністю збігається з вмістом 010$d, останнє при створенні запису може бути опущене.

обов’язковість підполя: НІ (ФАКУЛЬТАТИВНЕ)

повторюваність підполя: НІ (НЕ ПОВТОРЮЄТЬСЯ)

взаємопов’язані поля: СПІВВІДНЕСЕНІ П/ПП: 010$d


підполе
z – Помилковий ISRC |eng>

пояснення до підполя: ISRC, який визначається як помилково привласнений документу чи, в іншому випадку, скасований. ISRC, який міг знаходитися на двох різних виданнях і тому в цьому разі анулюється. ISRN, який було помилково надруковано.

обов’язковість підполя: НІ (ФАКУЛЬТАТИВНЕ)

повторюваність підполя: ТАК (ПОВТОРЮЄТЬСЯ)

приклад 1: 016 ##$aFR-Z03-91-012-31
ISRC для фонограми, створеної в 1991 році у Франції

Creative Commons License