Відкрити головне меню

unimarc.org.ua β

Зміни

$a Кодовані дані: загальні
|}
Обов’язкове.
Не повторюється.
Примітки. Якщо символьним позиціям підполя $a не надається конкретних значень для відповідних елементів, до них заносяться символи заповнення «'''|'''».
====$a/0-3 Коди ілюстрацій: книги====
====$a/4-7 Коди ілюстрацій: гравюри на повний аркуш ====
:Чотири позиції символів, призначених для кодів ілюстрацій гравюр на повний аркуш, які заносяться до них зліва направо. Невикористані позиції заповнюються пробілами. Якщо може бути застосовано більш як чотири коди, обираються ті, які першими розташовані в нижченаведеному переліку. Коли в цих символьних позиціях можуть бути застосовані пробіл або «y»«'''y'''», перевага надається пробілу.
:Ці коди зазвичай пов’язуються з елементами фізичного опису документа. Якщо елемент даних не використовується, до символьних позицій 0–3 заносяться символи заповнення. Проте, якщо застосовується менш як чотири коди, невикористані позиції мають містити пробіли. Коли документ не містить гравюр на повний аркуш і це відомо, тоді до символьних позицій 4–7 заносяться пробіли.
====$a/9-16 Коди форми змісту ====
: Чотири двосимвольних позиції, призначених для кодів форми змісту, які заносяться до них зліва направо. Невикористані позиції заповнюються пробілами. Якщо може бути застосовано більш як чотири коди, обираються ті, які першими розташовані в нижченаведеному абетковому переліку. Коли в цих символьних позиціях можуть бути застосовані пробіл або «y»«'''y'''», перевага надається пробілу. :Ці коди використовуються, коли документ містить матеріал нижченаведених форм або повністю складається з матеріалу цих форм. Якщо елемент даних не використовується, до символьних позицій 9–16 заносяться символи заповнення. Для документів, форма змісту яких не відповідає жодному з наведених у переліку кодів, застосовується код «zz»«'''zz'''».
:{| class="wikitable"
====$a/17-18 Код літературного жанру====
: Двохсимвольний Двосимвольний код, який вказує тип літературного жанру
:{| class="wikitable"