Відкрити головне меню

unimarc.org.ua β

Зміни

БД УКРМАРК

35 байтів додано, 12:58, 12 червня 2018
нема опису редагування
Представлення формату УКРМАРК у машиночитній формі спонукало створення першого експериментального електронного каталогу ЛННБ ім В.Стефаника, назви полів/підполів використовувалися для пояснення значень біб-записів (приклад архівної сторінки: http://www.library.lviv.ua/catalog/bg/title/3/p_ja/index.shtml). Описові структури формату УКРМАРК для бібліографічних записів було зконвертовано у XML-подібну БД згідно рекомендаціям проекту BookMARC, створеним на замовлення ІФЛА Національною бібліотекою Португалії. Проект BookMARC для машиночитних варіантів посібників UNIMARC/MARC21 передбачає різноманітне використання: створення засобів автоматичної перевірки біб-записів, підказок й довідкової системи для АБІС а також підготовки друкованих чи електронних варіантів посібників MARC-форматів.
БД УКРМАРК для бібліографічних записів зберігається у відкритому доступі на веб-сайті http://unimarc.org.ua. На додаток до матеріалів проекту УКРМАРК внесена значна кількість прикладів, додаються описи нових полів й підполів з офіційних доповнень UNIMARC. На основі цієї БД автоматично генерується довідка щодо полів/підполів УКРМАРК-у за шаблоном шаблонами http://unimarc.org.ua/поле/, http://unimarc.org.ua/поле/підполе/.
У 2013 році розпочата робота над утворенням відповідних БД для форматів УКРМАРК для авторитетних/нормативних записів, УКРМАРК для класифікаційних записів та УКРМАРК для записів про зберігання.
Подальший переклад і адаптація форматів UNIMARC потребує створення постійно-діючого комітету/спільноти бібліотечних фахівців, які б відслідковували нові редакції й доповнення UNIMARC так і б вносили посильний вклад у розвиток цього міжнародного обмінного формату.