Відкрити головне меню

unimarc.org.ua β

Зміни

Class / 665 Компоненти синтезованого індексу

8819 байтів додано, 14:25, 20 липня 2018
нема опису редагування
Поле містить компоненти синтезованого класифікаційного індексу та місцеперебування використаних інструкцій приєднання.
 
Поле може використовуватися для подання інформація про побудову синтезованого (складного або складеного) індексу - з яких компонентів і яким чином побудований індекс, а також де описані інструкції про деталізацію (приєднання і поділ), відповідно до яких побудований індекс. Це полегшує автоматичну обробку синтезованих індексів в разі, якщо необхідно проводити пошук за окремими компонентами індексу, а також для автоматичної перевірки правильності побудови індексу.
 
Якщо при побудові індексу були використані кілька методичних вказівок, кожна з них наводиться в окремому повторенні поля 665.
== Наявність==
ФАКУЛЬТАТИВНЕФакультативне.
ПОВТОРЮЄТЬСЯПовторюється.
==Співвіднесені п/пп==
== Індикатори==
Індикатор 1: індикатор поля індексуПоле, що аналізуєтьсяв якому міститься класифікаційний індекс, аналізований в полі 665
:'''0''': 250 поле
:'''1''': Інше поле
== Підполя==
===$a ІндексКласифікаційний індекс, для якого наводяться інструкції — одиничний під яким описано - окремий індекс або початковий індекс інтервалу (span)ряду===ПОВТОРЮЄТЬСЯПідполе $a містить класифікаційний індекс (окремий індекс або початковий індекс ряду), під яким описано, як побудови індексу. Повторюється.
===$b Основний (базовий) індекс===
Містить основний класифікаційний індекс, до якого додається один чи більше індексів. У багатьох випадках він може бути таким самим, як і у 665$a. Коли для побудови одного індексу використано два чи більше доповнень, базовим індексом для другого та наступних полів 665 буде індекс, утворений в результаті безпосередньо попереднього додавання.
ПОВТОРЮЄТЬСЯПідполе $b містить основний (базовий) індекс, до якого додається один або кілька індексів для побудови синтезованого індексу відповідно до методичних вказівок про деталізацію або шляхом за допомогою допоміжних таблиць. У багатьох випадках індекс в підполі $b збігається з індексом в підполі $a. Якщо для побудови індексу використані кілька індексів, базовим індексом для другого і наступних повторень поля 665 є індекс, отриманий в результаті безпосередньо передуючого додавання.
Повторюється. ===$c Класифікаційний індекс, під яким описано - кінцевий індекс інтервалу (span)ряду===ПОВТОРЮЄТЬСЯПідполе $c містить кінцевий індекс ряду, під яким описано, як побудови індексу або план розташування. Повторюється.
===$f Визначник фасету====
Містить додаткові символи, котрі додаються до класифікаційних індексів, які визначають фасет.
ПОВТОРЮЄТЬСЯПідполе $f містить додаткові символи, що додаються до класифікаційного індексу, що позначають фасети. Повторюється.
===$r Кореневий (Rootвихідний) індекс===
Містить початкові цифри індексу-зразка чи інтервалу (span)-зразка, коли ці цифри не є доданими. Якщо це поле наявне в записі, підполя $s і $t також мають бути наявними для визначенні цифр, що додаються.
ПОВТОРЮЄТЬСЯПідполе $r містить початкову частину індексу-моделі, яка при побудові індексу не приєднується. Якщо використовується це підполе, додавані компоненти повинні бути вказані в підполі $s або $t. Повторюється.
===$s Символи для понять(індекс або його частина), доданих що приєднуються з класифікаційного індексу допоміжної чи зовнішньої таблиціосновних таблиць або зовнішніх допоміжних таблиць===
Ці символи можуть бути цифролітерними або іншими.
ПОВТОРЮЄТЬСЯПідполе $s містить символи (класифікаційний індекс або його частина), що приєднуються з основних таблиць або зовнішніх допоміжних таблиць (таблиць загальних або територіальних типових ділень) для побудови синтезованого індексу. Приєднувані компоненти можуть включати алфавітно-цифрові та/або інші символи.
Повторюється. ===$t Символи для понять(індекс або його частина), доданих що приєднуються з класифікаційного індексу внутрішнього підрозділу чи додаткової таблицівнутрішніх допоміжних таблиць===
Ці символи можуть бути цифролітерними або іншими.
ПОВТОРЮЄТЬСЯПідполе $t містить символи (класифікаційний індекс або його частина), що приєднуються з внутрішніх допоміжних таблиць (плану розташування або таблиць СТД) для побудови синтезованого індексу. Приєднвані компоненти можуть включати алфавітно-цифрові та/або інші символи. Повторюється.
===$u Індекс, що аналізується===
Ідентифікує індекс, що аналізується. Якщо індекс, що аналізується, знаходиться в полі 250 КЛАСИФІКАЦІЙНИЙ ІНДЕКС при відповідному значенні «0» першого індикатора поля 665, немає потреби в одночасній наявності цього підполя у полях 665 і 250.
 
Підполе $u містить класифікаційний індекс, побудова якого розглядається в даному полі. Підполе $u повторюється, якщо дане поле 665 може бути застосовано до кількох індексів, наведених в одному записі. Якщо аналізований індекс - це індекс в полі 250 (індикатор 1 = '''0'''), дане підполе може не використовуватися, якщо тільки не аналізуються обидва індекси ряду (початковий і кінцевий).
ПОВТОРЮЄТЬСЯ, таке ж саме поле 665 застосовується до більш ніж одного індексу, що з’являються в одному записі.
===$v Індекс у внутрішньому підрозділі чи додатковій таблиціКласифікаційний індекс внутрішніх допоміжних таблиць, де знаходяться інструкціїпід яким описано===
ПОВТОРЮЄТЬСЯПідполе $v містить класифікаційний індекс внутрішніх допоміжних таблиць (плану розташування або таблиці СТД), під яким описано, як побудувати індекс.
===$w Ідентифікація таблиці — внутрішній підрозділ чи додаткова таблиця===ПОВТОРЮЄТЬСЯПовторюється.
===$w Ідентифікація внутрішніх допоміжних таблиць===Підполе $w містить класифікаційний індекс (окремий індекс або початковий індекс ряду), під яким наведені внутрішні допоміжні таблиці (план розташування або таблиця СТД). Повторюється. ===$z Ідентифікація таблицізовнішніх допоміжних таблиць===Підполе $z використовується для вказівки допоміжних таблиць (загальних або територіальних типових ділень), використаних при побудові індексу. Повторюється. ==Співвіднесені п/пп== ==Примітки ==ПОВТОРЮЄТЬСЯПоле 665 повторюється для запису кожної складової складного індексу (кожен раз, коли проводиться приєднання до основного (базового) індексу). Порядок підполів: першим завжди вказується підполе $b, далі вказується розташування інструкцій по додаванню і приєднання (підполя $a і $c). Якщо до складного індексу додається кілька складових, в підполі $b наступного поля 665 записується кумулятивний основний (базовий) індекс - індекс, отриманий в результаті попереднього додавання.
== Приклади==
:250 ## $z $z m $k $c $a78.071-056.45(=411.16) $hCreative and interpretative occupations $hMusicians and their functions $hSpecial gifted $jJews
:665 0# $a78.071 $b-056.45 $b(=411.16)
 
Приклад 1.
 
:'''Щ368''' Эстрада для детей
:: Подразделяется аналогично индексу Щ364. Например: Щ368.0 Литературные и литературно-драматические виды эстрады для детей.
 
:250 ##$aЩ368$hИскусство. Искусствознание$hЭстрада$jЭстрада для детей
:661 #0$iПодразделяется аналогично индексу$dЩ364$i.Например:$eЩ368.0$iЛитера-турные и литературно-драматические виды эстрады для детей
:665 1#$bЩ368$aЩ368$s0$uЩ368.0
 
Приклади 2.
 
:'''А55в2''' Исторический материализм - методологическая основа общественных наук
:: Подразделяется по отраслям знаний, располагаемых в последовательности основных делений классификации. Индекс образуется путем присоединения к А55в2, посредством знака отношения (:), индекса соответствующего отдела классификации. Например А55в2:Т3 Исторический материализм и историческая наука.
 
:250##$aА55в2$hМарксизм-ленинизм$hМарксистско-ленинская философия$hИсторический материализм$hИсторический материализм как наука$jИсторический материализм - методологическая основа общественных наук
:661#0$iПодразделяется по отраслям знаний, располагаемых в последовательности основных делений классификации. Индекс образуется путем присоединения к $bА55в2$iпосредством знака отношения (:) индекса соответствующего отдела классификации. Например:$eА55в2:Т3$iИсторический материализм и историческая наука
:6651#$bА55в2$aА55в2$sT3$uА55в2:Т3
== Див. також ==