Відкрити головне меню

unimarc.org.ua β

Зміни

Auth / 100 Дані загальної обробки

18 байтів додано, 11:38, 31 липня 2018
нема опису редагування
==Визначення поля==
Поле містить основні кодовані дані, що визначають запис в цілому, а також окремі характеристики точки доступу в полі блоку 2-- в усіх авторитетних/нормативних, довідкових, посилальних записах.
 
Дані визначаються відповідно до позиції символу в підполі. Якщо дані, які не є обов'язковими, не використовуються, їх позиції в полі містять символи-заповнювачі ''''|''''.
==Наявність==
Поле містить основні кодовані дані, що визначають запис в цілому, а також окремі характеристики точки доступу в поле блоку 2-- у всіх авторитетних / нормативних, довідкових, довідкових записах.
Дані визначаються відповідно до позиції символу в підполі. Якщо дані, які не є обов'язковими, не використовуються, їх позиції в поле містять символи-заповнювачі '| '.
наявністьОбов'язкове.
Обов'язкове.Чи не Не повторюється.
індикатори==Індикатори==
Індикатор 1: пробіл (не визначено)
 
Індикатор 2: пробіл (не визначено)
підполя==Підполя==
===$ A a Дані загальної обробки===      Чи не Не повторюється.
елементи даних
Графіка каталогізації 2 21-22
$ A a/ 0-7 Дата введення в файл
Заповнення обов'язково.
приклади
 ====$ A a/ 8 Код статусу точки доступу====
Односимвольний літерний код, який визначає статус точки доступу в поле 2-- авторитетної / нормативної записи.
Примітка: елемент даних слід відрізняти від поз.17 Маркера записи (рівень кодування), який відноситься до повноти запису в цілому.
 ====$ A a/ 9-11 Мова каталогізації (обов'язковий)====
Трехсімвольний код визначає мову, яка використовується при каталогізації. Цей код визначає мову, на якому наводяться ідентифікуючі ознаки, примітки, пояснювальна і довідкова інформація в запису.
Мова точки доступу в запису може відрізнятися від мови каталогізації. При цьому обов'язковим виявляється вказівка ​​в поле блоку 2-- (підполі $ 8) мови точки доступу, якщо він відрізняється від мови, зазначеного в позиціях 9-11 поля 100.
Для бібліотек Росії, провідних систему довідок, приміток, посилань російською мовою, в позиціях 9-11 завжди вказується мова каталогізації російський (rus). Для бібліотек Росії, провідних системи довідок, приміток, посилань на інших мовах, в позиціях 9-11 можуть використовуватися коди інших (відповідних) мов. Коди мов см. В Додатку A до Російському комунікативному формату для бібліографічних даних.
 ====$ A a/ 12 Код транслітерації (позиція 12)====
Односимвольний код визначає систему транслітерації, яка використовується в запису для точки доступу в першому входженні поля блоку 2--. Якщо точка доступу в поле блоку 2-- не є транслітерувати формою, використовується код "y".
y = система транслітерації не використовується
====$ A a/ 13-16 Набір символів (обов'язковий)====
У чотирьох позиціях символів визначаються основні набори графічних символів, що використовуються в запису. Позиції 13-14 призначені для набору G0, позиції 15-16 для G1. Якщо набір G1 не використовується, позиції 15-16 містять прогалини.
приклади
 ====$ A a/ 17-20 Додатковий набір символів====
Два однорядкове резюме коду визначають не більше двох додаткових наборів графічних символів. Використовуються ті ж коди, що і в позиціях 13-16. Позиції 17-18 призначені для набору G2, позиції 19-20 - для набору G3. Якщо додаткові набори символів не потрібні, ці чотири позиції містять пробіли. Коди наборів символів см. Вище.
 ====$ A a/ 21-22 Графіка каталогізації====
Двосимвольний код визначає графіку, використовувану для запису ідентифікують ознак, приміток, посилань і т.д. Для заповнення цих позицій використовується код кирилиці (са) (можливо автоматичне заповнення). Точка доступу в поле блоку 2-- може приводитися в графіку, відмінною від графіки каталогізації. В цьому випадку графіка точки доступу повинна бути вказана в контрольному підполі $ 7 ГРАФІКА.
приклади
==Взаємопов'язані поля і підполя== *005 ІДЕНТИФІКАТОР ВЕРСІЇ*$7 ГРАФІКА*$8 МОВУ ТОЧКИ ДОСТУПУ
005 ІДЕНТИФІКАТОР ВЕРСІЇ
$ 7 ГРАФІКА
$ 8 МОВУ ТОЧКИ ДОСТУПУ
== Див. також ==
* [[UNIMARC для авторитетних нормативних записів]]