Відкрити головне меню

unimarc.org.ua β

Зміни

Auth / Структура формату

430 байтів додано, 22:35, 9 вересня 2018
Керівництво по застосування формату
Поряд з маркером записи і довідником є ​​обов'язковими наступні поля:
:[[auth/001|001 Ідентифікатор запису]]:[[auth/100|100 Дані загальної обробки (деякі елементи даних є факультативними)]:[[auth/152|152 Правила каталогізації і система предметизациипредметизації]]:[[auth/2XX|2-- Блок прийнятих точок доступу]]:[[auth/801|801 Джерело записи]]
Наявність інших полів залежить від конкретної записиконкретного запису, представленої представленого у машиночитній формі,. Зміст даних в запису залежить від правил каталогізації, а також практики бібліографірующего бібліографуючої установи, відповідального відповідальної за запис, тобто наявність або відсутність того чи іншого елемента даних визначається не тільки правилами формату, а й національними правилами каталогізації. Однак в будь-якому випадку, якщо елемент даних присутній в записузаписі, його зміст має бути представлено в суворій відповідності до приписів даного формату. Елементи даних, що подаються в кодованому вигляді, як правило, не визначаються правилами каталогізації. Деякі з цих кодованих елементів даних є обов'язковими і тому ідентифікуються в даному форматі.
==функції Функції управління==
Функції управління в цьому форматі обмежуються використанням кодів підполів, роздільників полів і символу кінця запису (відповідно до вимог ISO 2709); переключающей перемикаючій послідовності набору символів (відповідно до вимог ISO 2022); інформації про сортування та подання верхніх і нижніх індексів (відповідно до вимог ISO 6630). Управління друкарськими функціями, наприклад, використанням наборів шрифтів (курсив і т.д.), не допускається.
==Повторення полів і підполів==
Якщо в описі поля в даному форматі присутнє слово "„''повторюване"''“, то поле може приводитися наводитися в тій же записи тому ж запису більш ніж один раз.
Якщо в описі підполя присутній символ '''П ''' (повторюване), то підполі підполе може приводитися наводитися в записі одного і того ж входження поля більш ніж один раз.
==Порядок проходження підполів==
Ідентифікатори підполів не визначають порядок проходження підполів в полеполі, використовуються лише в цілях ідентифікації даних. Порядок підполів в запису записі визначається структурою точки доступу. Структура точки доступу, в свою чергу, визначається правилами каталогізації або індексування.
Цифрові підполя, як правило, передують даними, до яких вони належать, якщо немає спеціальних вказівок щодо їх використання в конкретному полі. Ці підполя записують в зростаючій цифрової послідовності. Подполе Підполе $ 2 повинно випливати слідувати безпосередньо за підполем, в якому записана точка доступу, термін контрольованого словника, класифікаційний індекс і т.д. Застосування підполя $ 1 смдив. Поля поля [[auth/240 |240]], [[auth/241|241 ]], [[auth/242|242 ]], [[auth/245|245 ]].
==Символ-заповнювач==
Повна Повний запис з усіма визначниками змісту є кращою бажаним для обміну машиночитаному машиночитними записами. Однак в деяких випадках при конвертації записи запису в обмінний формат може виявитися неможливим повне і точне конвертація конвертування деяких міток полів, індикаторів і ідентифікаторів підполів, а також кодованої інформації. Щоб уникнути протиріч, які можуть виникнути, якщо ідентифікацію відсутньої інформації передати у відання організацій, які зіштовхнулися з вищеописаними проблемами, натомість необхідної, але відсутньої в запису записі інформації використовується символ "„'''|"'''“, надалі визначається як "„''символ-заповнювач" ''“ (вертикальна рисариска, позиція 7 / 12 по за ISO 646).
Символ-заповнювач використовується, якщо організація, що створює (модифицирующаямодифікує) запис, не може встановити визначник змісту або код. Це буває в таких випадках:
:а) організація, що створює (модифицирующаямодифікує) запис, не використовує даний визначник змісту або не кодують кодує дану інформацію,;:б) створює створююча (модифицирующаямодифікуюча) організація використовує даний визначник змісту або кодує дану інформацію, але в даній конкретній записи не може визначити їх точне значення,;:в) створює створююча (модифицирующаямодифікуюча) організація використовує близькі значення для даного визначника змісту або кодованої інформації, але їх не можна точно співвіднести з еквівалентами, застосовуваними в цьому форматі.
При використанні символу-заповнювач заповнювача дотримуються таких правил: символи-заповнювачі можуть застосовуватися тільки в позиціях індикаторів і кодованих даних, значення яких не є обов'язковими. Таким чином, символи-заповнювачі не можна використовувати в маркері і довіднику записизапису, а також в якості ідентифікаторів підполів або для заміщення знаків пунктуації або інших спеціальних знаків в даних, записаних в полеполі.
==Значення кодів для кодованих даних==
У маркері записи запису і підполях кодованих даних використовуються наступні коди:
:'''u ''' - Невідомо. Використовується в тих випадках, коли коди присвоюються, але відповідне специфічне значення коду неможливо визначити.:'''v ''' - Поєднання. Використовується в тих випадках, коли у вихідних даних присутній присутнє поєднання окремих кодованих характеристик.:'''x ''' - Не застосовується. Використовується в тих випадках, коли характеристика не відповідає типу описуваних вихідних даних.:'''y ''' - Відсутнє. Використовується в тих випадках, коли кодується кодована характеристика описуваних вихідних даних відсутня.:'''z ''' - Інший. Використовується в тих випадках, коли коди присвоюються, і характеристики вихідних даних відомі, але жоден з певних кодів не підходить за значенням.:'''| ''' - Символ-заповнювач. Використовується в тих випадках, коли ці коди не були присвоєні.
==Умовні розділові знаки і пунктуація==
На кордонах підполів не ставляться умовні розділові знаки, які визначаються GARR (зокрема, знак "„'''=" '''“ для паралельних точок доступу, символи "„'''<"'''“, "„'''>"'''“, "„'''<<"'''“, "„'''>>"'''“, що застосовуються при формуванні посилань, знаки " „'''; ""'''“ „''', "'''“ в області даних про джерело). Всі Усі інші розділові знаки в точках доступу, примітках і т.д. розставляються відповідно до чинних норм і правил бібліографічного опису та індексування документів.
==призначення Призначення формату==
Даний формат призначений насамперед для обміну авторитетними / нормативнимизаписами, а також посилальними зсилочними і довідковими записами між бібліографірующімі бібліографуючими установами.
Типи записів:
===Авторитетні / нормативні записи===
Авторитетні / нормативні записи містять прийняті точки доступу в поле полі блоку [[auth/2XX|2--]]. Крім прийнятих точок доступу в цих записах можуть наводитися варіантні або пов'язані точки доступу з метою генерування виведення на екран дисплея або на друк довідкових записів. Для формування посилань "див„див." використовуються поля блоку [[auth/4XX|4--]], які містять варіантні точки доступу. Для формування посилань "див„див. Також" також“ використовуються поля блоку [[auth/5XX|5--]], які містять пов'язані прийняті точки доступу.
У деяких випадках посилання наводяться в авторитетних / нормативних записах у вигляді приміток в поле полі [[auth/305|305 Посилальне Зсилочна примітка "см„див. Також"також“]]. Довідкові Зсилочні примітки даються в тих випадках, коли необхідно роз'яснення зв'язку між точкою доступу в поле полі блоку [[auth/5XX|5-- ]] і точкою доступу в поле полі блоку [[auth/2XX|2--]]. У кожного запису, створеної створеного для точок доступу, які згадувалися в поле полі [[auth/305|305 вихідної записи]] вихідного запису, точка доступу, зазначена в полі [[auth/2XX|2-- вихідної записи]] вихідного запису, наводиться в поле полі формування посилання "„''див. Також" також''“ блоку [[auth/5XX|5--]]. У цьому випадку поле блоку [[auth/5XX|5-- вихідної записи повинна ]] вихідного запису повинне мати код блокування посилання в підполі $ 5 для придушення автоматичного генерування виведення на екран дисплея або на друк посилальної записизсилочного запису, оскільки потрібне посилання міститься в поле полі [[auth/305|305]].
приклади