Відкрити головне меню

unimarc.org.ua β

Зміни

Додаток A: Коди мов

2 байти додано, 20:57, 5 жовтня 2018
нема опису редагування
''Appendix A: Language Codes''
В УКРМАРК (відповідно до базового формату UNIMARC) застосовуються ''коди мов Альфа 3 коди мов'', наведені в додатку відповідно до ISO 639 2 «Codes «''Codes for the representation of names of languages: alpha-3 codes'')» («Коди «''Коди представлення назв мов: альфа 3 коди»коди''»), який було розроблено у 1998 році ''Об’єднаною робочою групою Міжнародної організації з стандартизації '' та опубліковано TC37/SC2-TC46/SC4. ISO 639 2 містить два переліки кодів мов: бібліографічний (B), використовуваний у записах УКРМАРК, і термінологічний (T). Детальнішу інформацію можна одержати в ''Бібліотеці Конгресу США '' за адресою: http://lcweb.loc.gov/marc/iso639.html
Кодовий набір B з урахуванням декількох відхилень можна вважати ідентичним до переліку кодів мов MARC21. Саме його й було адаптовано для UNIMARC.
Незначна кількість кодів ISO 639 2 відрізняється від застосовуваних раніше кодів ISO 639. Щоб ознайомитися з внесеними до переліку змінами, варто звернутися до Бібліотеки Конгресу США за адресою: http://leweb.loc.gov/marc/isochange_ann.html
або за адресою:http://ifla.org/VI/3/ubcim.html
http://ifla.org/VI/3/ubcim.html"http://ifla.org/VI/3/ubcim.html'''Характеристика переліку'''
Додаток А «Коди мов» «''Коди мов''» складається з абеткового переліку мов, укладеного на основі покажчику кодів переліку B ISO 639-2 з використанням абеткового покажчика мов.
Наведені в переліку мнемонічні коди утворюються з англійської форми назв мов і записуються трьома малими латинськими літерами.
'''Включення'''
До переліку включено тільки ті мови, які мають писемність. У разі, коли розмовна мова записується за допомогою двох різних наборів символів (приміром, сербська та хорватська мови мають одну розмовну мову, проте перша записується кирилицею, а друга — латиницею, тому до переліку занесено коди обох мов):