Відкрити головне меню

unimarc.org.ua β

Відмінності між версіями «600 Ім’я особи як предметна рубрика»

(6XX НАЗВА)
Рядок 11: Рядок 11:
  
 
==Наявність==
 
==Наявність==
 +
Поле містить ім’я особи, що використовується як предметна рубрика, у формі точки доступу, розширеної факультативною інформацією про предмет, якщо це необхідно.
 +
 +
ФАКУЛЬТАТИВНЕ
 +
 +
ПОВТОРЮЄТЬСЯ
 +
 +
    ІНДИКАТОРИ
 +
 +
Індикатор 1: пробіл (не визначено)
 +
 +
Індикатор 2: індикатор форми імені. Індикатор вказує на порядок запису повного імені особи.
 +
0: Запис імені починається з особистого імені (EX. 3, 4)
 +
1: Запис імені починається з прізвища (EX. 1, 2, 5)
 +
пробіл (не визначено): Не можливо визначити, з імені чи прізвища починається запис імені
 +
 +
    ПІДПОЛЯ
 +
 +
$a Початковий елемент заголовку рубрики. Фрагмент імені, використовуваний як початковий елемент заголовку рубрики. Фрагмент імені, що вноситься до впорядкованих списків.
 +
ОБОВ’ЯЗКОВЕ, якщо поле 600 наявне в записі
 +
НЕ ПОВТОРЮЄТЬСЯ
 +
ПРИМІТКИ
 +
Структура підполя відповідає структурі підполів $a відповідних полів 7 - - БЛОКУ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ.
 +
 +
$b Решта імені, що відрізняється від початкового елементу заголовку рубрики. Частина імені, що залишилася, за умов, що початковим елементом заголовку рубрики є прізвище (EX. 1, 2, 5). Підполе призначено для запису особистих імен, ініціалів та інших іменних атрибутів.
 +
ОБОВ’ЯЗКОВЕ ЗА НАЯВНОСТІ
 +
НЕ ПОВТОРЮЄТЬСЯ
 +
ПРИМІТКИ
 +
Якщо підполе використовується, треба індикатору 2 надати значення «1».
 +
Структура підполя відповідає структурі підполів $b відповідних полів 7 - - БЛОКУ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ.
 +
 +
$c Доповнення до імені (крім дат). Будь-які доповнення до імені (крім дат), що не є його невід'ємною частиною, включаючи титули, епітети, посади тощо.
 +
ФАКУЛЬТАТИВНЕ
 +
ПОВТОРЮЄТЬСЯ для другого та подальшого наведення додаткової інформації
 +
ПРИМІТКИ
 +
Структура підполя відповідає структурі підполів $c відповідних полів 7 - - БЛОКУ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ.
 +
 +
$d Римські цифри. Підполе містить римські цифри, які пов’язуються з іменами римських пап, членів королівських родин, духовних осіб та ін. Якщо епітет (або доповнення до імені) пов’язується з нумерацією, він також може включатися до цього підполя (EX. 4).
 +
ФАКУЛЬТАТИВНЕ
 +
НЕ ПОВТОРЮЄТЬСЯ
 +
ПРИМІТКИ
 +
Якщо підполе використовується, треба індикатору 2 надати значення «0».
 +
Структура підполя відповідає структурі підполів $d відповідних полів блоку 7 - - БЛОКУ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ.
 +
 +
$f Дати. Дати, що стосуються імен осіб, разом зі скороченнями або іншими визначеннями цих дат. Усі характеристики типу дати (тобто «мав успіхи», «народився», «помер» тощо) також можуть заноситися до цього підполя у повній або скороченій формі (EX. 5). Сюди заносяться усі дати, які стосуються зазначеної в полі особи.
 +
ФАКУЛЬТАТИВНЕ
 +
НЕ ПОВТОРЮЄТЬСЯ
 +
ПРИМІТКИ
 +
Структура підполя відповідає структурі підполів $f відповідних полів 7 - - БЛОКУ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ.
 +
 +
$g Розкриття ініціалів особистого імені. Повна форма особистого імені, коли до підполя 600$b занесено ініціали як форма, якій надається перевага, та вимагається також повна форма запису особистого імені.
 +
ФАКУЛЬТАТИВНЕ
 +
НЕ ПОВТОРЮЄТЬСЯ
 +
ПРИМІТКИ
 +
Структура підполя відповідає структурі підполів $g відповідних полів блоку 7 - - БЛОКУ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ.
 +
 +
$j Підзаголовок форми. Опис цього підполя має розташовуватися перед описом підполя $x.
 +
 +
$p Установа/адреса. Підполе містить відомості про установу, у якій працювала особа під час створення документа
 +
ФАКУЛЬТАТИВНЕ
 +
НЕ ПОВТОРЮЄТЬСЯ
 +
 +
$j Формальний підзаголовок. Термін, який додається до предметного заголовку в 600$a для визначення виду документа, жанру твору (EX. 2).
 +
ФАКУЛЬТАТИВНЕ
 +
ПОВТОРЮЄТЬСЯ
 +
 +
$x Тематичний підзаголовок. Термін, який додається до імені особи для додаткової характеристики теми, представленої даним предметним заголовком. (EX. 2, 3, 5).
 +
ФАКУЛЬТАТИВНЕ
 +
ПОВТОРЮЄТЬСЯ
 +
 +
$y Географічний підзаголовок. Термін, який додається до імені особи для подальшого визначення місця, пов'язаного з даним предметним заголовком. (EX. 3, 5).
 +
ФАКУЛЬТАТИВНЕ
 +
ПОВТОРЮЄТЬСЯ
 +
 +
$z Хронологічний підзаголовок. Термін, який додається до імені особи для характеристики періоду часу, пов'язаного з даним предметним заголовком.
 +
ФАКУЛЬТАТИВНЕ
 +
ПОВТОРЮЄТЬСЯ
 +
 +
$9 Визначення локальної системи. Визначення локальної системи, що є джерелом предметної рубрики. Локальними вважаються системи, котрі не увійшли до переліку, наведеного в Додатку G.
 +
ОБОВ’ЯЗКОВЕ при використанні локальних систем.
 +
НЕ ПОВТОРЮЄТЬСЯ
 +
 +
$2 Код системи. Кодована форма системи, котра увійшла до переліку, наведеному в Додатку G і є джерелом предметної рубрики.
 +
НЕ ПОВТОРЮЄТЬСЯ
 +
ПРИМІТКИ
 +
ОБОВ’ЯЗКОВЕ для кожного наведення поля для систем, перелік яких наведено у Додатку G.
 +
 +
$3 Номер авторитетного запису. Контрольний номер запису в авторитетному файлі предметних рубрик.
 +
ОБОВ’ЯЗКОВЕ за наявності відповідного авторитетного запису
 +
НЕ ПОВТОРЮЄТЬСЯ
 +
 +
    ПРИМІТКИ
 +
 +
Поле призначене для запису предметних рубрик для імен осіб. Їх заголовки структуруються у тій же формі, що й відповідні заголовки 7- - БЛОКУ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ. Підполя $a, $b, $c, $d і $f мають ту ж саму форму, що й їх відповідники у полі 700, тому детальне викладення сфери їх застосування та змісту знаходиться саме там.
 +
 +
На відміну від поля 700, дане поле може містити не тільки інформацію щодо імені особи, а й доповнення до імені; як додаткові характеристики можна використати:
 +
 +
    формальна підрубрика;
 +
    тематична підрубрика;
 +
    географічна підрубрика;
 +
    хронологічна підрубрика.
 +
 +
Ці додаткові характеристики та порядок їх розташування в записі мають відповідати правилам застосовуваної системи предметизації або тезауруса.
 +
 +
Для зв’язку особистого імені з назвою твору використовується поле 604 АВТОР І НАЗВА ЯК ПРЕДМЕТНА РУБРИКА.
 +
 +
    СПІВВІДНЕСЕНІ П/ПП:
 +
 +
601 НАЙМЕНУВАННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ, ВИКОРИСТОВУВАНЕ ЯК ПРЕД¬МЕТНА РУБРИКА.
 +
Коли предметною рубрикою є скоріше назва організації, ніж особисте ім’я, використовується поле 601
 +
 +
602 РОДОВЕ ІМ’Я, ВИКОРИСТОВУВАНЕ ЯК РЕДМЕТНА РУБРИКА.
 +
Коли предметною рубрикою є скоріше родове ім’я, ніж особисте ім’я, використовується поле 602
 +
 +
604 АВТОР І НАЗВА, ВИКРИСТОВУВАНІ ЯК ПРЕДМЕТНА РУБРИКА.
 +
Коли предметною рубрикою є автор/назва, використовується поле 604.
 +
 +
    ПРИКЛАДИ
 +
 +
EX 1
 +
600 #1$aBurroughs$bEdgar Rice$21c
 +
 +
EX 2
 +
600 #1$aShakespeare$bWilliams$f564-1616$jQuotations$21c
 +
 +
EX 3
 +
600 #0$aJesus Christ$xNativity$21c
 +
600 #0$aJesus Christ$xTrial$21c
 +
The record for Son of God : birth and trial of Jesus containing two subject headings.
 +
 +
EX 4
 +
600 #0$aGustavus$dII Adolphus,$cKing of Sweden$21c
 +
 +
EX 5
 +
600 #1$aEinstein$bAlbert$f1879-1955$xHomes and haunts$yGermany$yBerlin$2lc
  
 
== Див. також ==
 
== Див. також ==

Версія за 09:28, 11 липня 2018

600 Ім'я особи як предметна рубрика

Тег: 600

Назва поля: Ім'я особи як предметна рубрика

Інші назви: Имя лица как предмет (рос.), Имя лица, используемое как предмет (персоналия) (рос.), Име на лице, използвано като предмет (болг.), Vedette matière – Nom de personne (фр.), Avtor kot predmetna oznaka(словен.), Nome di persona usato come soggetto (італ.)

Визначення поля

Наявність

Поле містить ім’я особи, що використовується як предметна рубрика, у формі точки доступу, розширеної факультативною інформацією про предмет, якщо це необхідно.

ФАКУЛЬТАТИВНЕ

ПОВТОРЮЄТЬСЯ

   ІНДИКАТОРИ

Індикатор 1: пробіл (не визначено)

Індикатор 2: індикатор форми імені. Індикатор вказує на порядок запису повного імені особи. 0: Запис імені починається з особистого імені (EX. 3, 4) 1: Запис імені починається з прізвища (EX. 1, 2, 5) пробіл (не визначено): Не можливо визначити, з імені чи прізвища починається запис імені

   ПІДПОЛЯ

$a Початковий елемент заголовку рубрики. Фрагмент імені, використовуваний як початковий елемент заголовку рубрики. Фрагмент імені, що вноситься до впорядкованих списків. ОБОВ’ЯЗКОВЕ, якщо поле 600 наявне в записі НЕ ПОВТОРЮЄТЬСЯ ПРИМІТКИ Структура підполя відповідає структурі підполів $a відповідних полів 7 - - БЛОКУ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ.

$b Решта імені, що відрізняється від початкового елементу заголовку рубрики. Частина імені, що залишилася, за умов, що початковим елементом заголовку рубрики є прізвище (EX. 1, 2, 5). Підполе призначено для запису особистих імен, ініціалів та інших іменних атрибутів. ОБОВ’ЯЗКОВЕ ЗА НАЯВНОСТІ НЕ ПОВТОРЮЄТЬСЯ ПРИМІТКИ Якщо підполе використовується, треба індикатору 2 надати значення «1». Структура підполя відповідає структурі підполів $b відповідних полів 7 - - БЛОКУ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ.

$c Доповнення до імені (крім дат). Будь-які доповнення до імені (крім дат), що не є його невід'ємною частиною, включаючи титули, епітети, посади тощо. ФАКУЛЬТАТИВНЕ ПОВТОРЮЄТЬСЯ для другого та подальшого наведення додаткової інформації ПРИМІТКИ Структура підполя відповідає структурі підполів $c відповідних полів 7 - - БЛОКУ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ.

$d Римські цифри. Підполе містить римські цифри, які пов’язуються з іменами римських пап, членів королівських родин, духовних осіб та ін. Якщо епітет (або доповнення до імені) пов’язується з нумерацією, він також може включатися до цього підполя (EX. 4). ФАКУЛЬТАТИВНЕ НЕ ПОВТОРЮЄТЬСЯ ПРИМІТКИ Якщо підполе використовується, треба індикатору 2 надати значення «0». Структура підполя відповідає структурі підполів $d відповідних полів блоку 7 - - БЛОКУ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ.

$f Дати. Дати, що стосуються імен осіб, разом зі скороченнями або іншими визначеннями цих дат. Усі характеристики типу дати (тобто «мав успіхи», «народився», «помер» тощо) також можуть заноситися до цього підполя у повній або скороченій формі (EX. 5). Сюди заносяться усі дати, які стосуються зазначеної в полі особи. ФАКУЛЬТАТИВНЕ НЕ ПОВТОРЮЄТЬСЯ ПРИМІТКИ Структура підполя відповідає структурі підполів $f відповідних полів 7 - - БЛОКУ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ.

$g Розкриття ініціалів особистого імені. Повна форма особистого імені, коли до підполя 600$b занесено ініціали як форма, якій надається перевага, та вимагається також повна форма запису особистого імені. ФАКУЛЬТАТИВНЕ НЕ ПОВТОРЮЄТЬСЯ ПРИМІТКИ Структура підполя відповідає структурі підполів $g відповідних полів блоку 7 - - БЛОКУ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ.

$j Підзаголовок форми. Опис цього підполя має розташовуватися перед описом підполя $x.

$p Установа/адреса. Підполе містить відомості про установу, у якій працювала особа під час створення документа ФАКУЛЬТАТИВНЕ НЕ ПОВТОРЮЄТЬСЯ

$j Формальний підзаголовок. Термін, який додається до предметного заголовку в 600$a для визначення виду документа, жанру твору (EX. 2). ФАКУЛЬТАТИВНЕ ПОВТОРЮЄТЬСЯ

$x Тематичний підзаголовок. Термін, який додається до імені особи для додаткової характеристики теми, представленої даним предметним заголовком. (EX. 2, 3, 5). ФАКУЛЬТАТИВНЕ ПОВТОРЮЄТЬСЯ

$y Географічний підзаголовок. Термін, який додається до імені особи для подальшого визначення місця, пов'язаного з даним предметним заголовком. (EX. 3, 5). ФАКУЛЬТАТИВНЕ ПОВТОРЮЄТЬСЯ

$z Хронологічний підзаголовок. Термін, який додається до імені особи для характеристики періоду часу, пов'язаного з даним предметним заголовком. ФАКУЛЬТАТИВНЕ ПОВТОРЮЄТЬСЯ

$9 Визначення локальної системи. Визначення локальної системи, що є джерелом предметної рубрики. Локальними вважаються системи, котрі не увійшли до переліку, наведеного в Додатку G. ОБОВ’ЯЗКОВЕ при використанні локальних систем. НЕ ПОВТОРЮЄТЬСЯ

$2 Код системи. Кодована форма системи, котра увійшла до переліку, наведеному в Додатку G і є джерелом предметної рубрики. НЕ ПОВТОРЮЄТЬСЯ ПРИМІТКИ ОБОВ’ЯЗКОВЕ для кожного наведення поля для систем, перелік яких наведено у Додатку G.

$3 Номер авторитетного запису. Контрольний номер запису в авторитетному файлі предметних рубрик. ОБОВ’ЯЗКОВЕ за наявності відповідного авторитетного запису НЕ ПОВТОРЮЄТЬСЯ

   ПРИМІТКИ

Поле призначене для запису предметних рубрик для імен осіб. Їх заголовки структуруються у тій же формі, що й відповідні заголовки 7- - БЛОКУ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ. Підполя $a, $b, $c, $d і $f мають ту ж саму форму, що й їх відповідники у полі 700, тому детальне викладення сфери їх застосування та змісту знаходиться саме там.

На відміну від поля 700, дане поле може містити не тільки інформацію щодо імені особи, а й доповнення до імені; як додаткові характеристики можна використати:

   формальна підрубрика;
   тематична підрубрика;
   географічна підрубрика;
   хронологічна підрубрика.

Ці додаткові характеристики та порядок їх розташування в записі мають відповідати правилам застосовуваної системи предметизації або тезауруса.

Для зв’язку особистого імені з назвою твору використовується поле 604 АВТОР І НАЗВА ЯК ПРЕДМЕТНА РУБРИКА.

   СПІВВІДНЕСЕНІ П/ПП:

601 НАЙМЕНУВАННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ, ВИКОРИСТОВУВАНЕ ЯК ПРЕД¬МЕТНА РУБРИКА. Коли предметною рубрикою є скоріше назва організації, ніж особисте ім’я, використовується поле 601

602 РОДОВЕ ІМ’Я, ВИКОРИСТОВУВАНЕ ЯК РЕДМЕТНА РУБРИКА. Коли предметною рубрикою є скоріше родове ім’я, ніж особисте ім’я, використовується поле 602

604 АВТОР І НАЗВА, ВИКРИСТОВУВАНІ ЯК ПРЕДМЕТНА РУБРИКА. Коли предметною рубрикою є автор/назва, використовується поле 604.

   ПРИКЛАДИ

EX 1 600 #1$aBurroughs$bEdgar Rice$21c

EX 2 600 #1$aShakespeare$bWilliams$f564-1616$jQuotations$21c

EX 3 600 #0$aJesus Christ$xNativity$21c 600 #0$aJesus Christ$xTrial$21c The record for Son of God : birth and trial of Jesus containing two subject headings.

EX 4 600 #0$aGustavus$dII Adolphus,$cKing of Sweden$21c

EX 5 600 #1$aEinstein$bAlbert$f1879-1955$xHomes and haunts$yGermany$yBerlin$2lc

Див. також