Відкрити головне меню

unimarc.org.ua β

Зміни

Auth / Структура формату

7 байтів вилучено, 08:53, 10 вересня 2018
Паралельні дані
: 500 #1$5z0$aJapp$bAlexander H.
: [связанная точка доступа для формирования ссылки «см. также» с блокировкой вывода на дисплей в подполе $5]
</div>
 
Каталогізуюча установа може розглядати паралельні форми точок доступу, що містяться в полі блоку [[auth/2XX|2--]], як її варіанти або як посилання, що формуються в полях блоків [[auth/4XX|4--]] або [[auth/5XX|5--]] із зазначенням або без зазначення мови точки доступу. Структури посилань, прийнятих для паралельних форм, не потрібні і не включаються до запису. Вибір способу обробки залежить від практики, прийнятої в установі.
 
У цьому форматі більш важливим вважається ідентифікація мови каталогізації, а не мови самої точки доступу. Це пояснюється двома факторами. Мова точки доступу може бути відмінною від мови каталогізації, так як правила каталогізації, вказують, наприклад, використання деяких типів точок доступу мовою оригіналу. У цьому випадку мова точки доступу не відповідає мові системи посилань і може дезорієнтувати користувача, відіславши його в інший каталог, який ведуть мовою даної точки доступу. Крім того, існують точки доступу, що містять дані різними мовах, як наприклад:
 
: Italy. Ministero del bilancio e della programmazione economica
: Catholic Church. Congregatio
: Sancti Offacii Guillaume d'Auvergne, Bishop of Paris.
 
Для цих точок доступу важливішою є інформація про мову каталогізації, якою ведеться каталог, а не інформація про мови, якими вони сформульовані.
:<span class="mw-customtoggle-paralelrecords2">'''Приклади''' (''клацніть, щоб розгорнути'')</span>
<div class="mw-collapsible mw-collapsed" id="mw-customcollapsible-paralelrecords2">
Приклад 3. (тип запису - x)
: 001 RU\NLR\AUTH\881057
: 519 0#$3RU\NLR\AUTH\443457$5a0$aПетербурго-Московская железная дорога
: 519 0#$3RU\NLR\AUTH\443456$5a0$aНиколаевская железная дорога
</div>
 
Каталогізуюча установа може розглядати паралельні форми точок доступу, що міститься в полі блоку 2--, як її варіанти або як посилання, що формуються в полях блоків [[auth/4XX|4--]] або [[auth/5XX|5--]] із зазначенням або без зазначення мови точки доступу. Структури посилань, прийнятих для паралельних форм, не потрібні і не включаються до запису. Вибір способу обробки залежить від практики, прийнятої в установі.
 
У цьому форматі більш важливим вважається ідентифікація мови каталогізації, а не мови самої точки доступу. Це пояснюється двома факторами. Мова точки доступу може бути відмінним від мови каталогізації, так як правила каталогізації, наказують, наприклад, використання деяких типів точок доступу на мові оригіналу. У цьому випадку мова точки доступу не відповідає мові системи посилань і може дезорієнтувати користувача, відіславши його в інший каталог, який ведуть на мові даної точки доступу. Крім того, існують точки доступу, що містять дані на різних мовах, як наприклад:
 
Italy. Ministero del bilancio e della programmazione economica
Catholic Church. Congregatio
Sancti Offacii Guillaume d'Auvergne, Bishop of Paris.
 
Для цих точок доступу важливішою є інформація про мову каталогізації, на якому ведеться каталог, а не інформація про мови, на яких вони сформульовані.
 
:<span class="mw-customtoggle-paralelrecords2">'''Приклади''' (''клацніть, щоб розгорнути'')</span>
<div class="mw-collapsible mw-collapsed" id="mw-customcollapsible-paralelrecords2">
 
</div>