003 Постійний ідентифікатор запису

Матеріал з unimarc.org.ua
Перейти до: навігація, пошук

003 Постійний ідентифікатор запису

Тег: 003

Назва поля: Постійний ідентифікатор запису

Інші назви: Persistent Record Identifier (англ.), Identifiant pérenne de la notice (фр.), Постоянный идентификатор записи (рос.), Nuolatinis įrašo identifikatorius (литов.)

Визначення поля

Поле містить постійний ідентифікатор запису, присвоєний агентством, що підготувало, використовує або розповсюджує запис. Ідентифікатор, що записується в поле, є постійним ідентифікатором бібліографічного запису, а не ресурсу, який у ньому описується.

Наявність

Факультативне.

Не повторюється.

Індикатори

Відповідно до ISO 2709 це поле не має індикаторів.

Підполя

Відповідно до ISO 2709 це поле не містить підполів.

Взаємопов'язані поля

Поле містить контрольний номер запису в базі даних; постійний ідентифікатор є еквівалентом цього контрольного номера, використовуваним у веб-середовищі.
В поле вводиться постійний ідентифікатор ресурсу, що є об'єктом запису.

Примітки про зміст поля

Постійний ідентифікатор — це веб-адреса, яка дозволяє включати посилання на електронний документ, будучи при цьому впевненим, що це посилання не зміниться. Існують ряд систем, які передбачають створення постійних ідентифікаторів.

Бібліографічний запис, що зберігається у депозитарії OAI, також може мати постійний ідентифікатор. Завдяки цьому інструменту посилання на бібліографічний запис може бути вказане на веб-сайті, у блозі або на форумі у вигляді веб-адреси.

Приклади

Приклад 1

001 FRBNF401336220000001
003 http://catalogue.bnf.fr/ark:/12148/cb40133622z/PUBLIC

Див. також