337 Примітки про системні вимоги (електронні ресурси)

Матеріал з unimarc.org.ua
(Перенаправлено з 337)
Перейти до: навігація, пошук

337 Примітки про системні вимоги (електронні ресурси)

Тег: 337

Назва поля: Примітки про системні вимоги (електронні ресурси)

Інші назви: System Requirements Note (Electronic Resources) (англ.), Примечание о системных требованиях (электронные ресурсы) (рос.), Забележка за изискванията на системата (Електронни ресурси) (болг.), Note sur la configuration requise (ressources électroniques) (фр.), Opomba o sistemskih zahtevah (словен.), Nota sui requisiti di sistema (Risorse elettroniche) (італ.), Sistemos reikalavimų pastaba (elektroniniai ištekliai) (литов.)

Визначення поля

Поле використовується для запису технічних характеристик електронного ресурсу, таких як наявність або відсутність певних видів кодування або фізичних характеристик ресурсу (наприклад, щільність записування на носії, фактори блокування тощо). Для програмного забезпечення можуть бути записані такі дані, як мова програмування, перелік програмних параметрів, вимог до комп'ютеру (наприклад, виробник комп'ютера та модель, операційна система, вимоги до пам'яті тощо), вимоги до периферійного обладнання (наприклад, типи пристроїв, кількість терміналів, або інших периферійних пристроїв, підтримка програмного забезпечення або комунікаційного обладнання).

Поле відповідає Області приміток ISBD (ER) (Примітка про системні вимоги) і Області приміток ГОСТ 7.82-2001 (Примітки про системні вимоги і режим доступу).

Наявність

ФАКУЛЬТАТИВНЕ

ПОВТОРЮЄТЬСЯ

Індикатори

Індикатор 1: пробіл (не визначено)

Індикатор 2: пробіл (не визначено)

Підполя

$a Текст примітки

Не повторюється.

$u Універсальний ідентифікатор ресурсу (URI)

Універсальний ідентифікатор ресурсу (URI), наприклад, URL або URN, який представляє собою дані для електронного доступу в стандартному синтаксисі. Ці дані можуть використовуватися для автоматичного доступу до електронного ресурсу через один з протоколів мережі INTERNET. Підполе $u може використовуватися для вказівки сторінок(и) / сайту (сайтів), що містять релевантну технічну інформацію про електронному ресурсі.

Факультативне.

Повторюється.

Примітки

Зазвичай дані беруться з характеристик, наданих на упаковці або в супровідних документах.

Поле 856 МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ ЕЛЕКТРОННИХ РЕСУРСІВ І ДОСТУП ДО НИХ містить детальну інформацію про режим доступу в кодованому вигляді; примітка в полі 337 може приводитися в короткій формі. Їй передують слова «Режим доступу» або їх еквіваленти іншими мовами (наприклад, «Mode of access» і т. п.).

У разі, якщо електронний ресурс складається з двох або більше різних фізичних носіїв (наприклад, ресурс включає електронний диск і відеодиск), або призначений для роботи в різних операційних системах, поле може повторюватися для окремих приміток, що містять відмінні характеристики для кожного фізичного носія або для різних операційних систем.

Взаємопов'язані поля

  • 856 МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ ЕЛЕКТРОННИХ РЕСУРСІВ І ДОСТУП ДО НИХ
    Поле використовується тільки для визначення місцезнаходження електронного ресурсу в цілому. Поле не може використовуватися для забезпечення електронного доступу до ресурсу, пов'язаного з документом, що є об'єктом запису.

Приклади

Пр.1

337 ##$aДані у розширеному наборі символів ASCCI

Пр.2

337 ##$aНаписано на FORTRAN H із 1.5К ресурсом ....

Пр3.

337 ##$aOperates on IBM 360 and 370 under OS SVS and OSMVS with 9K of internal memory

Пр.4

337 ##$aRequires IBM 2740 terminal with special narrow platen and form feeding features

Пр.5

337 ##$aХарактеристики диску: Диск однобічний. Подвійної плотності,

Пр.6.

337 ##$aСистемні вимоги: IBM PC, 64K, із кольоровою картою, одним дисководом. Рекомендовано кольоровий монітор.

Пр7.

337 ##$aМодель -?використання-: Онлайнове відео або -термінальний телетайп-, або із малий комп'ютер спеціального призначення (наприклад, PDP 8).

Приклад 7

337 ##$aMode of use: Online video or teletype terminal or with a small dedicated computer (e.g. PDP 8)

Приклад 8

337 ## $aСистем. требования: ПК с процессором 486 DX2-66 ; 8 Мб ОЗУ ; Microsoft Windows 3.1 или Windows 95 ; 2-скоростной дисковод CD-ROM ; видеокарта SVGA 256 цв. ; зв. карта 16 бит стандарта MPC ; стереоколонки или наушники

Приклад 9

337 ##$aРежим доступа : Cоmрuter university network

Приклад 10

337 ##$aРежим доступа :$uhttp://www.un.org

Приклад 11

337 ## $aСистем. требования для Windows: Windows 95/98/Me/2000/XP ; Процессор Pentium 200 МГц (Рекомендуется Pentium II 300 МГц) ; 32 Mб оперативной памяти (рекомендуется 64 Мб) ; 80 МB свободного места на диске; Quicktime 4 и выше (поставляется с программой)
337 ## $aСистем. требования для Macintosh: MAC OS 8 версии или более поздние ; Процессор 200 МГц или более (рекомендуется 300 МГц) ; 24 Мб оперативной памяти (рекомендуется 32 Мб)

Приклад 12

337 ##$aZahtjevi sustava: mrezni preglednik; videopreglednik QuickTime $uhttp://www.apple.com/quicktime/
337 ##$aNacin pristupa: World Wide Web$uhttp://www.nsk.hr/qtvr/donji-pocetna.htm
Для просмотра видеосессии на веб-сайте, описанной в записи, требуется программа QuickTime. URL источника для получения этой программы указан в підполе $u первого вхождения поля 337.

Див. також