Відкрити головне меню

unimarc.org.ua β

716 Торгова марка

716 Торгова марка

Тег: 716

Назва поля: Торгова марка

Інші назви: Trademark (англ.), Торговая марка (рос.), Торговая марка (товарный знак) (рос.), Nom de marque (фр.), Marchio di fabbrica (італ.), Prekės ženklas (литов.)

Визначення поля

Поле містить найменування торгової марки (найменування організації) — учасника провадження документа, представлене у формі точки доступу.

Поле містить в формі точки доступу найменування торгової марки (товарного знаку), що розглядається як додатковий вид відомостей про відповідальність, що використовується на додаток до найменування організації-виробника документа (наприклад, звукозапису) або як єдине зведення про виробника.

Наявність

ФАКУЛЬТАТИВНЕ

ПОВТОРЮЄТЬСЯ

Індикатори

Індикатор 1: пробіл (не визначено)

Індикатор 2: пробіл (не визначено)

Підполя

$a Початковий елемент заголовку/точки доступу

Найменування торгової марки у формі точки доступу.

ОБОВ’ЯЗКОВЕ за наявності поля 716 у записі.

НЕ ПОВТОРЮЄТЬСЯ

$c Характеристики

Характеристики торгової марки

ФАКУЛЬТАТИВНЕ

НЕ ПОВТОРЮЄТЬСЯ

$f Дати

Юридичні дати права дії торгової марки.

ФАКУЛЬТАТИВНЕ

НЕ ПОВТОРЮЄТЬСЯ

$3 Номер авторитетного запису

Контрольний номер запису в авторитетному файлі предметних рубрик.

ОБОВ’ЯЗКОВЕ за наявності відповідного авторитетного запису

НЕ ПОВТОРЮЄТЬСЯ

$4 Код відношення

Код використовується для визначення виду інтелектуальної відповідальності за документ. Список кодів міститься в Додатку C.

Обов’язкове.

Повторюється.

Примітки про зміст поля

Назва торгової марки наводиться у формі, визначеній Правилами, або авторитетними джерелами, використовуваними бібліографуючою установою.

Вказівка ​​коду відношення ($4) не потрібна, так як зв'язок між заголовком і каталогізованим документом однозначно визначається міткою поля.

Торгова марка (товарний знак) — це слова (найменування), графічні символи, абревіатури, або будь-які інші графічні позначення, що ідентифікують виробника товару (послуги), що виділяють товар як фірмовий продукт тієї чи іншої компанії і використовуються з метою відрізнити товари одного виробника від однорідних товарів/послуг інших виробників.

Торгова марка — це відмітне слово, словосполучення, фраза, логотип, малюнок або будь-яка інша емблема, яка може бути представлена ​​графічно і використовується бізнес-структурами для ідентифікації (маркування) своїх продуктів або послуг з метою відзначення їх від продуктів і послуг, вироблених, що надаються або продаються іншими учасниками ринку. Торгова марка може представляти бізнес (компанію) в цілому або окремі лінії продукції компанії.

Наприклад: Levi's (торгова марка Levi Strauss & Co); Pentium (торгова марка корпорації Intel); Decca (торгова марка компанії звукозапису Decca).

До торгових марок відносяться також такі поняття: знак обслуговування (service mark), «торговий одяг» (trade dress), колективний знак (collective mark) і т.д. В якості торгової марки може також використовуватися назва фірми (компанії). Наприклад, корпорація Sony Music Entertainment Inc. використовує назву Sony Music в якості торгової марки своїх звукозаписів.

Для звукозаписів торгова марка (відома також як «лейбл») в поєднанні з видавничим номером однозначно ідентифікує кожен комерційний звукозапис (див. поле 071).

Поле містить переважну форму найменування торгової марки (товарного знаку), оформлену відповідно до правил каталогізації або відповідно до форми символьного подання товарного знаку в базах даних зареєстрованих товарних знаків, оскільки точна передача торгових позначень тільки символьними засобами в більшості випадків неможлива.

Таким чином, поле 716 приводиться в записі, якщо:

  •     торгова марка більш відома, ніж володіюча нею компанія, або широко застосовується поряд з назвою фірми;
  •     на описуваному матеріалі видавець позначений тільки своєю торговою маркою.

Підполе $4 в полі 716 можна не наводити.

Взаємопов'язані поля

Приклади

Приклад 1

071 00$a33984292582$bErato
716 ##$3номер авторитетного запису$aErato

Приклад 2

071 00$aCOL6653152$cboite$bColumbia (marque americaine)$dCB 608
716 ##$3 номер авторитетного запису $aColumbia$cmarque americaine

Приклад 1:

716 ##$3BY-NLB-ar117594$aHis Master’s Voice$сфонографическая марка

Приклад 2:

716 ##$3BY-NLB-ar117212$aHORIZONT$cтоварный знак

Приклад 3:

102 ##$aBY
200 1#$aБелплекс. Эффективная теплоизоляция$fСООО «Эмикострой»
210 ##$a[Б. м.$cб. и.$d2008?]$eМинск$gАльтиора – Живые краски
215 ##$a[16] c.$cил., табл.$d22 см
711 00$3BY-NLB-ar3155781$a«Эмикострой»$gсовместное общество с ограниченной ответственностью$cПуховичский район, Минская область
716 ##$3BY-NLB-ar3155910$aБЕЛПЛЕКС$cтоварный знак
Справка: Товарный знак экструдированных пенополистирольных плит белорусского СООО «Эмикострой».

Див. також