Відкрити головне меню

unimarc.org.ua β

312 Примітки щодо співвіднесених назв

(Перенаправлено з 312)

312 Примітки щодо співвіднесених назв

Тег: 312

Назва поля: Примітки щодо співвіднесених назв

Інші назви: Notes Pertaining to Related Titles (англ.), Примечания, относящиеся к взаимосвязанным заглавиям (рос.), Забележки, отнасящи се до други заглавия (болг.), Note sur les titres associés (фр.), Note riferite ai titoli in relazione (італ.), Pastabos apie susijusias antraštes (литов.)

Визначення поля

Поле містить примітку щодо назви твору, яка надана на документі, відмінну від основної назви або паралельної основної назви.

Наявність

Факультативне

Повторюється

Індикатори

Індикатор 1: пробіл (не визначено)

Індикатор 2: пробіл (не визначено)

Підполя

$a Текст примітки

Не повторюється

Примітки

Поле містить примітки відносно будь-якої назви, яка надана на документі і відрізняється від основної назви, основної паралельної назви, або відносно назви, під якою твір широко відомий. (Наприклад, назва обкладинки, на шмуцтитулі, назва на додатковому титульному аркуші, колонтитул, назва на корінці, перед текстом тощо).

Якщо для варіанта заголовку існує поле блоку 5--, яке правильно визначає особливість варіанти заголовку з висновком необхідного пояснювального тексту перед заголовком (константи друку), то доцільніше вводити варіант заголовку безпосередньо в полі блоку 5--. Багато які поля блоку 5-- забезпечують не тільки пошук по варіанту заголовка, а й формування на їх основі примітки. Якщо для описуваного варіанту заголовку немає відповідного поля блоку 5--, то використовується поле приміток 312 і поле 517 «Інші варіанти заголовку», що забезпечує пошук за спрощеним варіантом заголовку.

При наявності більш однієї примітки поле 312 повторюється стільки раз, скільки потрібно привести приміток.

Співвіднесені поля

  • 304 Примітки щодо назви та відомостей про відповідальність
Поле 304 використовується для приміток, що відносяться до головної назви твору. Воно може використовуватись для примітки до паралельної назви, коли вона (назва) є частиною Області назви та відомостей про відповідальність.
  • 305 Примітки щодо видання та бібліографічної історії
Поле 305 використовується для приміток про назви видання/перевидання співвіднесених творів, які не повинні заноситись до поля 312.
  • 5-- Блок співвіднесених назв
Блок використовується для запису співвіднесеної назви у формі точки доступу. Якщо потрібно занести примітку про будь-яку з цих назв, вона записується до поля 312. :Примітки про паралельні назви можуть заноситись до полів 304 або 312, залежно від того, чи включені вони до Області про назву та відомості про відповідальність.

Приклади

EX 1

200 l#$aAchieving changes$ea reports$fprepared by the West Virginia Advisory Committee to the U.S. Commission on Civil Rights.
312 ##$aSubtitle on cover: A report on the 1978 West Virginia Statewide Leadership Conference on Civil Rights.
Підназва, надана на обкладинці, а не на титульному аркуші.

EX 2

312 ##$aCommonly known as the Guinea catalog.
540 1#$aGuinea catalog
Загальновідома назва цього разу не надана на документі.

EX 3

312 ##$aSecond title page has title: Transfert de l'information
Паралельна назва надається за межами головного джерела інформації. (Compare field 304, EX 5.)

приклад 1

312 ##$aПеред текстом загол.: .

приклад 1:

312 ##$aПеред текстом заглавие: Экзистенциализм

Див. також