Відкрити головне меню

unimarc.org.ua β

5XX Блок співвіднесених назв

(Перенаправлено з 5XX)

5XX Блок співвіднесених назв

Інші назви: 5-- Блок співвіднесених назв (укр.), Related Title Block (англ.), susijusių antraščių blokas (литов.)

Блок містить назви, відмінні від основної назви, що відносяться до каталогізованого документа та зазвичай присутні на документі. Визначаються наступні поля:

Уніфіковані форми назв
Варіанти назв
Інші співвіднесені назви

Індикатори

У багатьох полях співвіднесених назв перший індикатор вказує на значущість назви. Індикатор визначає, що назва має бути використана для створення самостійної точки доступу (або додаткового запису). Якщо самостійна точка доступу генерується з полів блоку 5--, перший індикатор приймає значення 1. Якщо точка доступу не створюється, значенням першого індикатору є 0. Цей індикатор не має відношення до бажаності створення точок доступу автор/назва, або приміток з даних поля. Кожний з цих випадків використання даних є вибором агентства, яке отримує запис, незалежно від значення першого індикатора.

Підполя

Використання підполів визначено в кожному окремому полі. Поля від 510 до 545 можуть використовувати будь-яке з підполів поля 500.

Примітки до змісту поля

Точки доступу та примітки:

Назви у 5-- блоці використовуються для створення точок доступу до назви та автора/назви додатково до основної назви у 200 $a. Якщо перший індикатор у полі 200 має значення 1, ця форма назви не повторюється у полях блоку 5--.

Зміст поля співвіднесеної назви може використовуватись для створення точок доступу та генерації приміток Різновиди приміток, які можуть бути створені, з використанням цих даних, наведені у прикладах. Коли запис є представленим на екрані, мітка поля може бути переведена у текстову форму, яка точно визначає форму назви. Точне текстове формулювання залежить від практики агентства, що одержує запис.

Пов’язані записи:

Назви блоку 5-- не створюють зв’язку з іншими записами, вони є альтернативними формами назв, які асоціюються з каталогізованим документом. Але поле блоку 5-- може бути вставленим до поля блоку 4-- додатково або замість основної назви (200$a) бібліографічної одиниці, до якої було створено зв’язок. Див. EX 3 у вступі до 4—БЛОК ВЗАЄМОПОВ’ЯЗАНИХ ЗАПИСІВ для вставленої ключової назви.

Пунктуація:

Пунктуація у полях блоку 5-- заноситься відповідно до практики каталогізації. Будь які символи, що не сортуються, на початку назви можуть випускатися.

Паралельний варіант назви:

Паралельні варіанти назв записуються через повторення відповідного поля варіанту назви. Підполе $z може використовуватись в полях 510-541 для визначення мови назви в цьому полі.

Інші варіанти назв:

До поля 517 записуються варіанти назв, які не можуть бути занесені до полів 510-516.

Документи з більш ніж одною основною назвою:

Якщо документ складається з кількох творів і не має загальної назви, наступні назви творів не трактуються як інші варіанти назв, а заносяться до поля 423. Як приклад див. 423 Видано з…(EX 2).

Див. також