Відкрити головне меню

unimarc.org.ua β

507 Назва — вираження (попереднє)

(Перенаправлено з 507)

507 Назва — вираження (попереднє)

Тег: 507

Назва поля: Назва — вираження (попереднє)

Інші назви: Preferred Access Point – Identification of an Expression (Provisional) (англ.), Заглавие (Выражение) (предварительное) (рос.), Aprobuotas kreipties elementas – išraiškos identifikavimas (laikinas) (литов.)

Визначення поля

Поле містить назву, що її ідентифікує вираження анонімного класичного твору, втілення якого описується в бібліографічному записі. Поле може включати ідентифікатор авторитетного запису; таким чином встановлюється зв'язок з авторитетним записом, який описує цей вираження.

Якщо з назвою вираження асоціюється ім'я творця (одного або декількох), використовується поле 577.

Поле призначене для використання в каталогах, в яких реалізована модель FRBR, і використовується в записі, який описує втілення. У таких каталогах поля 506 Заголовок (твір), 507 Заголовок (вираження), 576 Ім'я/заголовок (твір), 577 Ім'я/заголовок (вираження) використовуються замість поля 500 уніфікований заголовок.

Наявність

Факультативне.

Повторюється для точок доступу в альтернативної графіці.

Індикатори

Індикатор 1: Індикатор основної точки доступу

    Вказує, чи є назва основною точкою доступу. При значенні першого індикатора 1 в записі не допускається використання інших полів, що містять основні точки доступу, тобто полів 700, 710 або 720, а також інших полів блоку 5-- зі значенням першого індикатора = 1.
    0 - Назва не є основною точкою доступу
    1 - Назва є основною точкою доступу

Індикатор 2: пробіл (не визначено)

Підполя

Назва вираження являє собою назву пов'язаного твору з додаванням ряду елементів, що ідентифікують цей вираження У переліку підполів ті підполя, які відносяться до асоційованого твору, позначені "[твір]". Підполя, які відносяться до вираження, позначені "[вираження]".

$a Назва [твір]

Назва, під яким відомий твір.

Обов'язкове, якщо поле 507 присутнє в записі.

Не повторюється.

$c Форма твору [твір]

Стандартизоване слово або словосполучення, яке вказує клас (форму або жанр), до якого належить твір. Наприклад: роман, п'єса, вірш, есе, біографія, симфонія, концерт, соната, карта, фотографія і т.д.

Факультативне.

Не повторюється.

$d Дата твору [твір]

Дата твору як частина заголовку в тому випадку, якщо додавання дати необхідно для однозначної ідентифікації твору. Дата твору - це найбільш рання дата (як правило, рік), яку асоціюють з твором. Це може бути дата створення твору, або дата першої публікації твору. Може бути представлена ​​як одиночною датою, так і діапазоном дат.

Факультативне.

Не повторюється.

$e Місце походження твору [твір]

Місце походження твору як частина заголовку в тому випадку, якщо додавання місця необхідно для однозначної ідентифікації твору. Може бути представлено назвою країни, іншої територіальної одиниці, або культурного регіону, де створено оригінал твору.

Факультативне.

Не повторюється. Якщо необхідно вказати кілька місць, усі вони вводяться в одне підполе $e.

$f Оригінальна мова твору [твір]

Оригінальна мова твору, якщо вказівка ​​мови потрібна як частина назви твору.

Обов'язкове, якщо дані доступні

Не повторюється. Якщо твір більш ніж однією мовою, то усі мови записуються в одне підполе $f.

$h Позначення або номер розділу або частини [твір]

Цифрове або буквене позначення розділу або частини твору, коли точка доступу відноситься до найменування складової частини твору, записаного в підполі $a.

Обов'язкове, якщо дані доступні

Повторюється (у разі зазначення кількох рівнів поділу твору, наприклад, частина 2, глава 3).

$i Найменування частини [твір]

Найменування частини або розділу, коли точка доступу відноситься до найменування складової частини твору, записаного в підполі $a.

Обов'язкове, якщо дані доступні

Повторюється (у разі зазначення кількох рівнів поділу твору).

$k Інші характеристики твору [твір]

Будь-яка інформація, не представлена ​​в інших підполях, яка може бути використана для диференціації творів з однаковим заголовком, або для того, щоб достовірно відрізнити назву твору від імені особи, родового імені або найменування організації.

Факультативне.

Повторюється.

$r Засоби виконання (для музичних творів) [твір]

Інструментальний і/або вокальний засіб виконання, для якого музичний твір було спочатку призначено. Включає окремі інструменти або голоси, інструментальні або вокальні ансамблі, оркестри, хори і т. д.

Обов'язкове, якщо дані доступні

Повторюється.

$s Цифрове позначення (для музичних творів) [твір]

Число, присвоєне композитором або ким-небудь іншим для того, щоб розрізняти музичні твори. Це число може бути номером серії, опусу, тематичним індексом або датою, яка використовується як порядковий номер.

Обов'язкове, якщо дані доступні

Повторюється.

$u Ключ (для музичних творів) [твір]

Музичний ключ (тональність), в якому спочатку було написано музичний твір.

Обов'язкове, якщо дані доступні

Не повторюється.

$l Форма вираження [вираження]

Стандартизоване слово або словосполучення, яке вказує засіб або метод реалізації твору в вираженні. Наприклад: алфавітно-цифровий запис, нотний запис, звук, образ або комбінація цих засобів.

Обов'язкове, якщо дані доступні

Не повторюється.

$m Мова вираження [вираження]

Мова, якою виражено твір. Може представляти мову вираження в цілому, або мови окремих компонентів вираження.

Обов'язкове, якщо дані доступні

Не повторюється. Якщо вираження більш ніж однією мовою, то усі мови записуються в одне підполе $m.

$n Тип змісту [вираження]

Категорії типу змісту відображають основну форму, якою виражається зміст, а також людське почуття, за допомогою якого зміст призначений до сприйняття. Для відображення типу змісту використовуються стандартизовані фрази.

Факультативне.

Не повторюється.

$o Дата вираження [вираження]

Дата створення вираження в тому випадку, якщо додавання дати необхідно для однозначної ідентифікації вираження. Дата вираження - це дата найбільш раннього втілення цього вираження - дата написання, роздруківки, підготовки вихідного тексту і т.д .; дата першої публікації, дата постановки драматургічного твору, виконання музичного твору і т.д. Може бути представлена ​​як одиночною датою, так і діапазоном дат.

Факультативне.

Не повторюється.

$v Засоби виконання (для музичних творів) [вираження]

Інструментальний, вокальний та/або інший засіб виконання, використаний для вираження музичного твору. Включає окремі інструменти або голоси, інструментальні або вокальні ансамблі, оркестри, хори і т.д.

Обов'язкове, якщо дані доступні

Повторюється.

$w Інші характеристики вираження [вираження]

Будь-яка інформація, окрім типу змісту, мови вираження, дати висловлення або форми вираження, яка може бути використана для диференціації вираження одного твору. Це може бути вказівка ​​редакції або версії, що відноситься до інтелектуального змісту вираження; ім'я особи або найменування організації, асоційованої з вираженням, і т.д.

Обов'язкове, якщо дані доступні

Повторюється.

$3 Ідентифікатор авторитетного/нормативного запису

Ідентифікатор авторитетного/нормативного запису, який описує вираження.

Обов'язкове, якщо існує авторитетний/нормативний запис.

Не повторюється.

Взаємопов'язані поля

Приклади

Приклад 1

507 1# $3[Ідентифікатор авторитетного запису на вираження]$aBible$iCorinthians$h1st$mGreek$o1934
Підполя $a і $i належать до твору, підполе $m ідентифікує мову вираження, і підполе $o — дату, яка відноситься до вираження.

Приклад 2

507 1# $3[Ідентифікатор авторитетного запису на вираження]$aLiturgie des heures$kCommunauté Saint-Martin$nmusique notée$mlatin-franÇais

Приклад 3

507 1# $3[Ідентифікатор авторитетного запису на вираження]$aMahâbhârata$iVanaparva$iNalopâkhyâna$msanskrit-allemand$o1885

Приклад 4

507 1#$aВрата молитвы$cСидур$kАшкеназский вариант$mиврит

Див. також