Відкрити головне меню

unimarc.org.ua β

712 Найменування колективу — вторинна інтелектуальна відповідальність

Версія від 00:12, 3 серпня 2024, створена Dubyk (обговореннявнесок) (Див. також)

712 Найменування колективу — вторинна інтелектуальна відповідальність

Тег: 712

Назва поля: Найменування колективу — вторинна інтелектуальна відповідальність

Інші назви: Corporate Body Name – Secondary Responsibility (англ.), Наименование организации – вторичная ответственность (рос.), Наименование на колективен орган - Вторична интелектуална отговорност (болг.), Nom de collectivité – Responsabilité secondaire (фр.), Ime korporacije - sekundarna odgovornost (словен.), Ente collettivo - responsabilità secondaria (італ.), Kolektyvo vardas – antrinė atsakomybė (литов.)

Визначення поля

Поле містить найменування колективу з вторинною інтелектуальною відповідальністю за твір у формі точки доступу.

Поле містить найменування організації, що має вторинну інтелектуальну відповідальність. Організація несе вторинну інтелектуальну відповідальність тільки у разі, коли основний опис складається під заголовком або під заголовком індивідуального автора. Поле 712 може бути присутнє в записі без полів 700, 710.

Наявність

ФАКУЛЬТАТИВНЕ, якщо має бути створена точка доступу на найменування колективу з вторинною інтелектуальною відповідальністю.

Обов’язкове, якщо повинна бути створений точка доступу на найменування організації, несучої вторинну інтелектуальну відповідальність.

Повторюється для кожної організації, яка несе вторинну відповідальність.

Індикатори

Індикатори такі ж як і для поля 710.

Підполя

Підполя такі ж як і у полі 710 з додатковими підполями $r та $5.

$a Початковий елемент заголовку

Не повторюється.

$b Структурний підрозділ

Повторюється.

$c Ідентифікаційні ознаки

Повторюється.

$d Порядковий номер заходу або його частини

Не повторюється.

$e Місце проведення заходу

Не повторюється.

$f Дата проведення заходу

Не повторюється.

$g Інверсований елемент

Не повторюється.

$h Частина найменування відмінна від початкового елементу заголовка та інверсованої частини

Не повторюється.

$o Міжнародний стандартний ідентифікатор імені/найменування

Повторюється.

$p Адреса

Не повторюється.

$r Роль (партія)

Роль/партія, виконана або озвучена особою, яка представлена точкою доступу. Підполе використовується переважно в записах на аудіовізуальні матеріали (кіно- і відеофільми, аудіо- та відеозаписи театральних постановок, опер і т. п.). У разі використання підполя $r в полі повинно бути присутнім підполе $4 з відповідним кодом відносини (наприклад, "005" (актор), "275" (танцівник), "721" (співак) і т. д.).

Факультативне.

Повторюється.

$3 Номер авторитетного запису

Не повторюється.

$4 Код відношення

Повторюється.

$j Термін відношення

Relator Term (англ.).

Повторюється.

Додано у 2016, див. „The 26 th Meeting of the Permanent UNIMARC Committee“.

$5 Установа-утримувач примірника

Найменування в кодованій або повній формі установи-утримувача примірника твору (найчастіше використовується для стародруків). Доки не існує міжнародно визнаних кодів організацій, рекомендовано застосовувати USMARC Code List for Organizations, який містить більшість бібліотечних агентств. У підполі після двокрапки необхідно зазначати ознаки ідентифікації примірника (шифр зберігання з поміткою номера примірника тощо).

Name of institution to which field applies in coded form if it is considered necessary by the agency which create the record to identify specific attributes of an item.

If the subfield is used codes should be entered in accordance with the provisions of International Standard Identifier for Libraries and Related Organizations (ISIL), ISO 15511. (Existing records may contain codes from MARC Code List for Organizations, the full name of the agency or a national code.) If the institution holds more than one copy the shelfmark of the item should be added after a colon.

НЕ ПОВТОРЮЄТЬСЯ.

$8 Матеріали, до яких відноситься поле

Не повторюється.

Примітки

Такі ж самі як для поля 710.

Поле використовується стосовно колективів, які не є колективними авторами, наприклад, друкарень, видавництв, попередніх установ-власників тощо, пов’язаних з виробництвом та історією окремих томів, екземплярів. Підполе $5, код установи, в якій застосовується поле, використовується тільки тоді, коли є важливими фізичні характеристики окремого екземпляру. Зазвичай використовується для стародруків.

Співвіднесені п/пп

  • 200 $f, $g НАЗВА ТА ВІДОМОСТІ ПРО ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ
Перші відомості про відповідальність та Наступні відомості про відповідальність. Дані до поля 200 заносяться у формі як на документі. Найменування колективів, занесені до $f або $g зі вторинною інтелектуальною відповідальністю за документ (якщо такі є), записуються до поля 712 у формі точки доступу.
  • 317 ПРИМІТКИ ПРО ПОХОДЖЕННЯ ПРИМІРНИКА
  • 601 Найменування організації як предмет
Найменування організації, що розглядається в документі або має безпосереднє відношення до об’єкту розгляду в документі, вноситься в полі 601 (приклад 3).
  • 710 НАЙМЕНУВАННЯ КОЛЕКТИВУ – ПЕРВИННА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ
Найменування першого колективу, зазначеного на титульному аркуші, з первинною інтелектуальною відповідальністю заноситься до поля 710. Найменування колективів зі вторинною інтелектуальною відповідальністю заносяться до поля 712.
  • 711 НАЙМЕНУВАННЯ КОЛЕКТИВУ – АЛЬТЕРНАТИВНА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ
Альтернативну інтелектуальну відповідальність мають другий або наступний колектив з первинною відповідальністю. Якщо правила каталогізації не визнають принципу основного опису під заголовком або вихідний формат не дає чіткого розрізнення ступеня відповідальності, всі найменування колективів мають бути записаними до поля 711.

Блок взаємопов’язаних полів — Колективний автор та тимчасовий колективний автор:

  • 791 НАЙМЕНУВАННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ - АЛЬТЕРНАТИВНА ФОРМА
Поле містить варіантну або паралельну форму найменування організації, для якої встановлена та чи інша ступінь відповідальності по відношенню до каталогізованого документа. Поле використовується до введення загальної системи авторитетних файлів для створення додаткових точок доступу і організації системи посилань.
  • 852 МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ І ШИФР ЗБЕРІГАННЯ
    Шифри всіх примірників каталогізованого документа і їх інвентарні номери можуть наводитися в полі 852.
    В полі 712 наводяться шифри і інвентарні номери тільки тих екземплярів, до яких відноситься найменування організації, поміщене в полі.

Приклади

Форма наведення даних для поля 712 така ж сама як для поля 710. Нижче наведені приклади для колективних авторів з вторинною інтелектуальною відповідальністю.

EX 1

712 02$aIEA Coal Research
On title page: Coal research projects, United Kingdom, London, IEA Coal Research. IEA Coal Research is given as publisher, but clearly has a certain degree of intellectual responsibility for the item.

EX 2

712 02$aNacionalna i sveuèiliљna biblioteka$bKnjigoveznica$5CiZaNSB: R IV-4º -5b
This copy of J. W. Valvasor's Crain, 1689 was rebound in the Binding Department of the National and University Library, Zagreb, on 23/05/91.

приклад 1

Проблеми стійкого розвитку Республіки Білорусь / Науч.-исслед. екон. ін-т М-ва економіки Респ. Білорусь.
200 1#$aПроблеми стійкого розвитку Республіки Білорусь
712 01$aМіністерство економіки Республіки Беларусь$bНаучно-исследовательский економічний інститут

приклад 2

200 1#$aДиалог. Карнавал. Хронотоп$eЖурнал наукових розшуків про біографію, теоретичну спадщину і епоху М.М.Бахтина$fВитебский державний університет і ін.
300 ##$aВ надзаголовке також: Відділ культури Вітебського міськвиконкому, Н.А.Паньков
702 #1$aПаньков$bН.А.
712 02$aВитебский державний університет
712 01$aВитебский горисполком$bОтдел культури

приклад 3

Інженерна геологія сьогодні і завтра : Тр. междунар. науч. конф., 5-7 февр. 1996 р., Москва / [Редкол.: В.Т. Трофимов (гл. ред.) і др.]. — М. : Ізд-во Моськ. ун-та, 1996. — 166 с.; 21 см.
В надзаг. : Геол. фак. МГУ им. М.В. Ломоносова, Ріс. акад. єств. наук, Междунар. акад. наук. высш. шк., Науч. рада РАН з інженер геології, гідрогеології і геокриологии, Моськ. о-во випробувачів природи.
200 1#$aИнженерная геологія сьогодні і завтра$eТр. междунар. науч. конф., 5-7 февр. 1996 р., Москва$f[Редкол.: В.Т. Трофимов (гл. ред.) і др.]
702 1#$aТрофимов$bВ.Т.$4340
712 02$aМГУ им. М.В.Ломоносова$bГеологический факультет$4570
Приклад бібліографічного запису, складеного під заголовком. Найменування організацій в примітках приводяться у формі як на документі. :Найменування, на яке необхідно створити точку доступу, записується в полі 712. В підполі $4 заноситься код, що визначає роль організації в створенні документа. Відсутність поля $3 указує на те, що установа, що бібліографує, не має свій в розпорядженні запису про цей колектив в авторитетній/нормативній базі даних.

приклад 4

Новіков, Микола Степанович.
Музей комсомольської слави імені Олександра Матросова. / Новиков Н.С.
200 1#$aМузей комсомольської слави імені Олександра Матросова$fНовиков Н.С.
700 #1$aНовиков$bН.С.$gНиколай Степанович
712 02$aМузей бойової комсомольської слави імені Олександра Матросова$c(Великий Лука)$4060
Приклад бібліографічного запису, складеного під заголовком індивідуального автора. Найменування організації, згаданої в основному заголовку документа, грає в даному випадку роль персоналії (підполе $4 — 060) і за Правилами несе інтелектуальну відповідальність, чому і записується в полі 712 у формі точки доступу (наряду або замість полів блоку 6--).
(див. також приклади до 710 поля)

приклад 5

Качанов Ю.Л.
Досліди про поле політики / Ін-т эксперим. соціології.
200 1#$aОпыты про поле політики
700 #1$aКачанов$bЮ.Л.
712 02$aИнститут експериментальної соціології

Приклад 1

Летопись российского кино, 1863-1929 / НИИ киноискусства М-ва культуры Рос. Федерации [и др. ; отв. ред. А. С. Дерябин ; сост. В. Е. Вишневский и др.]. - Москва : Материк, 2004. - 698, [1] с. : ил., портр.
200 1# $aЛетопись российского кино, 1863-1929$fНИИ киноискусства М-ва культуры Рос. Федерации [и др.$gотв. ред. А. С. Дерябин$gсост. В. Е. Вишневский и др.]
210 ##$aМосква$cМатерик$d2004
215 ##$a698, [1] с.$cил., портр.
712 02$3RU\NLR\AUTH\889968656$aНИИ киноискусства$cМосква$4570

Приклад 2

Аналитика региональной системы мониторинга и прогнозирования: социальный дискурс / Всерос. ин-т науч. и техн. информ. РАН [и др.] ; под ред. Марарицы В. Ф. - Москва : Академия аналитики и информатики [и др.], 2003 (Люберцы (Моск. обл.) : ПИК ВИНИТИ). - 299 с. : ил., табл. - (Серия "Антологические исследования системных проектов". Аналитика-капитал / науч. ред.: проф. Терещенко С. С. ; т. 10).
200 1# $aАналитика региональной системы мониторинга и прогнозирования: социальный дискурс$fВсерос. ин-т науч. и техн. информ. РАН [и др.]$gпод ред. Марарицы В. Ф.
210 ##$aМосква$cАкадемия аналитики и информатики [и др.]$d2003$eЛюберцы (Моск. обл.)$gПИК ВИНИТИ
215 ##$a299 с.$cил., табл.
225 1# $aСерия "Антологические исследования системных проектов"$iАналитика-капитал$fнауч. ред.: проф. Терещенко С. С.$vт. 10
712 02$3RU\NLR\AUTH\884879$aВсероссийский институт научной и технической информации$4570

Приклад 3

Физика : пособие для слушателей факультета довузовской подготовки Санкт-Петербургской государственной лесотехнической академии / М-во образования и науки Рос. Федерации, С.-Петерб. гос. лесотехн. акад. ; [сост. к.ф.-м.н., доц. А. Б. Былев]. – Санкт-Петербург : СПбГЛТА, 2004. - 112 с. : схем.
200 1# $aФизика$eпособие для слушателей факультета довузовской подготовки Санкт-Петербургской государственной лесотехнической академии$fМ-во образования и науки Рос. Федерации, С.-Петерб. гос. лесотехн. акад.$g[сост. к.ф.-м.н., доц. А. Б. Былев]
210 ##$aСанкт-Петербург$cСПбГЛТА$d2004
215 ##$a112 с.$cсхем.
712 02 $3RU\NLR\AUTH\8810012884$aСанкт-Петербургская государственная лесотехническая академия$bФакультет довузовской подготовки$4570

Приклад 4

Во имя будущего : книга в борьбе за мир : рекомендательный список литературы / Моск. обл. науч. б-ка им. Н. К. Крупской, Моск. обл. ком. защиты мира ; [сост.: Н. Ф. Абрамова, Л. В. Волынец]. - Москва, 1986. - 32, [1] с.
200 1# $aВо имя будущего$eкнига в борьбе за мир$eрекомендательный список литературы$fМоск. обл. науч. б-ка им. Н. К. Крупской, Моск. обл. ком. защиты мира$g[сост.: Н. Ф. Абрамова, Л. В. Волынец]
210 ##$aМосква$d1986
215 ##$a32, [1] с.
712 02$3RU\NLR\AUTH\889964492$aМосковская областная научная библиотека им. Н.К. Крупской$4570
Примеры 1-4 - библиографические записи, основной точкой доступа в которых является заглавие. В каждом примере наименования организаций в поле 200 приводятся в форме, представленной в источнике описания. Наименование, на которое необходимо создать точку доступа, записывается в поле 712. В підполе $4 указывается код, определяющий роль организации в создании документа. В підполе $3 указан номер авторитетной / нормативной записи на наименование организации.
(см. также примеры к 710 полю)

Приклад 5

702 #1$aBinder$bJoseph$f1898-1972$4040
710 02$aAtelier Binder G.m.b.H.$4040
712 02$aWaldheim-Eberle A.G$4510
Запись описывает рекламный плакат туристической фирмы, созданный компанией Atelier Binder; автором предположительно является Джозеф Байндер. Цветная литография отпечатана Waldheim-Eberle A.G.

Приклад 1:

Можейко, Зинаида Яковлевна (доктор искусствоведения; род. 1933).
Экология традиционной народно-музыкальной культуры : нематериальная культура Беларуси в свете социально-экологических проблем / З. Я. Можейко ; [редактор В. И. Жук] ; Национальная академия наук Беларуси, Институт искусствоведения, этнографии и фольклора им. К. Крапивы. – Минск : Беларуская навука, 2011. – 146, [1] с. : ил., ноты ; 24 см.
200 1#$aЭкология традиционной народно-музыкальной культуры$eнематериальная культура Беларуси в свете социально-экологических проблем$fЗ. Я. Можейко$g[редактор В. И. Жук]$gНациональная академия наук Беларуси, Институт искусствоведения, этнографии и фольклора им. К. Крапивы
700 #1$3BY-NLB-ar151187$aМожейко$bЗ. Я.$gЗинаида Яковлевна$cдоктор искусствоведения$fрод. 1933
702 #1$3BY-NLB-ar148782$aЖук$bВ. И.$gВалерий Иванович$cдоктор искусствоведения$fрод. 1949$4340
712 02$3BY-NLB-ar2447218$aИнститут искусствоведения, этнографии и фольклора имени К. Крапивы$cМинск$4475

Приклад 2:

Проблемы устойчивого развития Республики Беларусь / Научно-исследовательский экономический институт Министерства экономики Республики Беларусь.
200 1#$aПроблемы устойчивого развития Республики Беларусь
712 02$3BY-NLB-ar2817282$aНаучно-исследовательский экономический институт$cМинск$4475

Приклад 4:

Белорусская математическая конференция (7; 1996; Минск).
VII Белорусская математическая конференция, 18–22 ноября 1996 г., Минск : тезисы докладов. – Минск, 1996.
В надзаголовке: Министерство образования и науки Республики Беларусь, Белорусское математическое общество, Белорусский государственный университет, Институт математики Академии наук Беларуси
200 1#$aVII Белорусская математическая конференция, 18–22 ноября 1996 г, Минск$eтезисы докладов
712 02$3BY-NLB-ar2723360$aБелорусское математическое общество$4557
712 02$3BY-NLB-ar167094$aБелорусский государственный университет$cМинск$4557
712 02$3BY-NLB-ar185081$aИнститут математики$cМинск$4557

Приклад 5:

Белорусский инновационный форум (2; 2010; Минск).
Материалы Международной научно-практической конференции «2-й Белорусский инновационный форум» (18–19 ноября 2010 г., Минск, Беларусь) [Электронный ресурс] = Belarusian innovation forum / составители: В. В. Гончаров [и др.] ; под редакцией И. В. Войтова. – Электронные текстовые данные и программа (467 Мб). – Минск : Ковчег, 2011. – 1 электронный оптический диск (CD-ROM) : цв. ; 12 см.
Системные требования: Intel совместимый процессор; Windows 9x/2000/XP; разрешение экрана 1024х768; CD-ROM. – В надзаголовке: Государственный комитет по науке и технологиям Республики Беларусь, Национальная академия наук Беларуси, Фонд сотрудничества «Центральноевропейская инициатива» (ЦЕИ), Программа развития ООН в Беларуси (ПРООН), Организация Объединенных Наций по промышленному развитию (ЮНИДО), Республиканский центр трансфера технологий. – Часть текста на английском языке.
ISBN 978-985-7006-12-0.
200 1#$aМатериалы Международной научно-практической конференции «2-й Белорусский инновационный форум» (18–19 ноября 2010 г., Минск, Беларусь)$bЭлектронный ресурс$dBelarusian innovation forum$fсоставители: В. В. Гончаров [и др.]$gпод редакцией И. В. Войтова$zeng
702 #1$3BY-NLB-ar3219503$aГончаров$bВ. В.$4220
702#1$aДенисенко $bМ. Ф.$4220
702 #1$3BY-SEK-392972$aКузьмин$bВ. В.$4220
702 #1$3BY-SEK-181$aУспенский$bА. А.$4220
702 #1$3BY-SEK-ar4269480$aЩукин$bА. Ф.$4220
702 #1$3BY-RLST-ar370683$aВойтов$bИ. В.$gИгорь Витальевич$cдоктор технических наук$cгосударственный деятель$fрод. 1961$4340
710 10$3BY-NLB-ar4031887$aБелорусский инновационный форум$d2$f2010$eМинск
712 01$3BY-NLB-ar2478247$aРеспублика Беларусь$bГосударственный комитет по науке и технологиям$4557
712 02$3BY-NLB-ar189198$aНациональная академия наук Беларуси$cМинск$4557
712 02$3BY-NLB-ar1821638$aЦентральноевропейская инициатива$4557
712 02$3BY-NLB-ar176198$aОpганизация Объединенных Наций$bПрограмма развития$4557
712 02$3BY-NLB-ar2819599$aОрганизация Объединенных Наций по промышленному развитию$4557
712 00$3BY-NLB-ar3264301$aБелорусский республиканский центр трансфера технологий$cМинск$4557

Приклад 6:

200 1#$aFaces of power & piety$bВыяўленчы матэрыял$fErik Inglis
210 ##$aLondon$cThe British Library$aLos Angeles$cThe J. Paul Getty Museum$d2008
700 #1$aInglis$bE.$gErik
712 02$3BY-NLB-ar178228$aThe British Library$4475
712 00$aGetty$gJ. Paul$hMuseum$cLos Angeles$4475

Див. також