Відкрити головне меню

unimarc.org.ua β

7XX Блок інтелектуальної відповідальності

(Перенаправлено з 7XX)

7XX Блок інтелектуальної відповідальності

Інші назви: 7-- Блок інтелектуальної відповідальності (укр.), Intellectual Responsibility Block (англ.), Responsibility Block (англ.), atsakomybės blokas (литов.)

Визначення і область дії блоку

Цей блок містить імена осіб і корпорацій, які мають будь-яку форму інтелектуальної відповідальності за створення документа (об’єкта, який описується). Інтелектуальна відповідальність розповсюджується на особові, родові імена, установи, пов’язані з документом, включаючи видавців, якщо для них вимагається точка доступу. Визначення полів:

Особисті імена
Колективний автор та тимчасовий колективний автор
Родові імена
Інші

Коментарі відносно змісту поля

Одна особа, установа або родина може бути вибрана, як така, що має первісну інтелектуальну відповідальність. У деяких правилах каталогізування це зветься основний опис. Вважається, що будь-які інші особові, родові імена, установи, які мають рівну інтелектуальну відповідальність вважаються такими, що мають статус альтернативної інтелектуальної відповідальності. Якщо певні правила каталогізування не підтримують принцип основного опису, всі особові, родові імена, установи, які мають рівну інтелектуальну відповідальність отримують статус альтернативної інтелектуальної відповідальності. Особові, родові імена, установи, які мають іншу відповідальність (наприклад, редактори, перекладачі, ілюстратори, тощо) отримують статус вторинної інтелектуальної відповідальності. Якщо не можливо визначити будь-який рівень відповідальності, усі імена отримують статус альтернативних.

Основний опис під назвою:

У записах, каталогізованих відповідно до правил, які визнають таку концепцію основного запису, коли для документа ні ім’я особи, ні назва установи не визнаються як такі, що мають первинну відповідальність, допускається, що основний опис складається під назвою. Точки доступу для осіб або установ, пов’язаних з документом, подаються у відповідних полях про альтернативну або вторинну відповідальність. Наприклад, численні співавтори, які виключають створення авторського основного опису, відповідно до деяких правил каталогізування, повинні бути розглянути, як такі, що мають альтернативну відповідальність; тоді як редактор документа (який описується під назвою за деякими правилами каталогізування) має вторинну відповідальність. Коли основний опис складено під назвою, основна назва має міститися у полі 500, якщо воно наявне, або в полі 200.

Див. також